Anasayfa / Şirket Haberleri / Çiftçiye ücretsiz ilan fırsatı!

Çiftçiye ücretsiz ilan fırsatı!

Çiftçiye ücretsiz ilan fırsatı!

Vodafone’un sosyal iş modeliÇiftçi Kulübü” çiftçilere özel yenilikçi pek çok fırsat sunuyor. Bedava ürün ilanı verip daha çok alıcıya ulaşan çiftçiler satışlarını ikiye hatta üçe katlayabiliyor…

TÜRKİYE’DE nüfusun yüzde 27’sini oluşturan tarım kesimi, bugün mobil teknolojilere birkaç yıl öncesine göre çok daha hakim… Bunda Vodafone Türkiye’nin hayata geçirdiği “Çiftçi Kulübü”nün büyük payı var. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın yanı sıra Tarım ve Kredi Kooperatifleri işbirliğiyle hayata geçen kulübün şu anda yaklaşık 700 bin üyesi bulunuyor. Kulüp sadece avantajlı tarifeler ve cihaz kampanyalarıyla yetinmiyor, asıl farkı çiftçilerin hayat kalitesini artıran pek çok hizmet sunarak yaratıyor.

HİBE DUYURUSU ANINDA CEPTE

Bunlardan belki de en önemlisi, ücretsiz olarak sunulan “2434 Çiftçi Haber Paketinin ilan servisi. Üye çiftçilerin bu servis üzerinden verdiği ilanlar, tarimsalpazarlama.com, Köy TV ve sektörel dergilerde yayınlanıyor. Bu sayede çiftçiler, ürün ve mahsullerini aracısız bir şekilde, cepten tüm Türkiye’ye satabiliyor. Böylece daha önce sadece birkaç alıcıya ulaşabilen çiftçiler şimdi onlarca müşteriyle görüşmeler yapıyor. Bu da satışların artmasını sağlıyor. Örneğin Şanlıurfa’dan bir çiftçi bu yolla 330 bin liralık pamuk satmış durumda… Çiftçiler bayilik alımından yurtdışı anlaşmalara kadar geniş bir ölçekte işlerini büyütme fırsatı da buluyor. Şimdiye kadar 6 binden fazla çiftçinin ilan verdiği servis üzerinden bugüne kadar 6 milyon liralık ürün satıldığını belirtelim.Bir diğer fırsat da çiftçinin 7/24 pek çok bilgiye ulaşabilmesi. Ürün hal ve piyasa fiyatları, bakanlığın sunduğu en yeni tarımsal hibe ve yatırım destekleri gibi sektöre özel son dakika bilgileri çiftçilerin cebine anında ulaşıyor. Vodafone Çiftçi Kulübü, üyelerine 10 bin lira teminatlı ücretsiz ferdi kaza sigortası, hasat zamanı yılda bir kez faizsiz ödeme olanağı da sunuyor.

TRAKTÖR DAĞITIYOR

Çiftçi Kulübü kapsamında bir de eğitim çalışması yapılıyor. Mobil iletişimin ve teknolojinin son olanaklarıyla donatılan Vodafone Eğitim Tır, yöresel tarım danışmanları ve ziraat mühendisleri eşliğinde tarımsal beldeleri geziyor. Tır, 3.7 milyondan fazla çiftçiye ulaşmış durumda. Son olarak kulübe üye olarak, çiftçi tarifelerinden birini seçenler arasında traktör çekilişi düzenlendiğini de belirtelim. Bugüne kadar dört talihli 60 bin lira değerinde son model Case IH marka traktör kazanmış…

New York’ta iki ödül aldı

İletişim alanının dünya çapındaki yıldızlarını ödüllendiren Mercury Ödülleri, 22 Mart’ta New York’ta gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Törende “Vodafone Çiftçi Kulübü“, “Topluluk İlişkileri” ve “Pazar Büyümesi” kategorilerinde Gümüş Ödül’e layık görüldü. Vodafone Türkiye Pazarlama Müdürü Yiğit Özcan, yaptığı teşekkür konuşmasında çiftçilerin hayatını kolaylaştırarak Türkiye’de tarım sektörünün daha ileri seviyelere taşınmasına katkıda bulunduklarının altını çizdi. Özcan şunları söyledi: “Çiftçilerimizin iş süreçlerini daha verimli hale getirerek maliyetlerini düşürdük. Vodafone Çiftçi Kulübü önemli bir amaca daha hizmet etti; dünyadaki kaynakların korunmasına ve geliştirilmesine yönelik bir vizyonun, mobil teknolojilerin katkısıyla tarım sektöründe nasıl hayata geçirilebileceğini göstermiş oldu.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir