Anasayfa / Pazarlama ve Satış / Cigna Hayat Sigortadan Yeni Pazarlama Teknikleri

Cigna Hayat Sigortadan Yeni Pazarlama TeknikleriCIGNA Hayat Sigorta, Türkiye’de faaliyetlerine başladı. 5 yıl içinde 5 milyon kişiye telefon, televizyon ve internet aracılığıyla ulaşacak. Dünyanın lider sigorta ve sağlık hizmetleri şirketlerinden biri olan CIGNA, Hazine’den gerekli ruhsatları alarak Ağustos ayı itibariyle CIGNA Hayat Sigorta A.Ş. adı altında Türkiye’de faaliyetlerine başladı.

Hayat, sağlık ve ferdi kaza branşlarında hizmet verecek olan CIGNA, Türkiye’yi sigorta alanında yeni ve yaratıcı pazarlama yöntemleriyle tanıştıracak.

Şirketin Türkiye faaliyetlerine ilişkin olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan Cigna Hayat Sigorta A.Ş. Üst Yöneticisi (CEO) Refik Berkol, pazarlama ve iş modellerini Türkiye’deki sigorta sektörü için çok yeni olan telefonla satış üzerine kurguladıklarını dile getirdi.
Türkiye’de beş yıl içinde birçok kişiye yeni iş olanağı sağlayarak istihdam anlamında önemli bir katkı sağlayacaklarını anlatan Berkol, Cigna’nın büyük operasyonlarından biri olan Güney Kore’de telefonla satış ve hizmet kadrosunda yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlandığını belirtti.

“Öncelikli olarak hayat, tamamlayıcı sağlık ve ferdi kaza branşlarında özellikle risk teminatlı ürünlerde bireylerin temel sigorta ihtiyaçlarını karşılayarak bir anlamda sigortacılığı tam ve doğru bir şekilde tabana yayabilmeyi istiyoruz” diyen Berkol, yaptıkları araştırma çalışmalarında Türkiye’de sigorta bilincinin çok düşük seviyelerde olduğunu gördüklerini bildirdi.

Berkol, “Sektörümüzün de en öncelikli sorunlarından olan sigorta bilincini artırmak için odaklanacağız. Bunu da kişileri daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat yaşamaya teşvik eden pazarlama projeleri, sponsorluklar ve sosyal sorumluluk projeleri sayesinde gerçekleştireceğiz” dedi.

Cigna International Özel Sağlık Sigortaları ve İş Geliştirme’den sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Ross ise Cigna’nın Türkiye’ye 219 yıllık deneyimini getireceğini belirterek, 2010 yılında konsolide gelirlerini 20 milyar dolar üzerine çıkaran Cigna’nın, Türkiye ile daha da büyüyeceğini kaydetti.

  Kişisel Marka OluşturmakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satışlarınızı müzikle artırabilirsiniz

Klasik müzik yayınlanan yerlerde satılan ürünlerin pahalı olduğu iddiası önyargıdan ibaret. Araştırmalar çok sesli müzik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir