Anasayfa / Şirket Haberleri / Çilek, Franchise Modeliyle Yurt içi ve Yurt dışında Büyümeye Devam Ediyor

Çilek, Franchise Modeliyle Yurt içi ve Yurt dışında Büyümeye Devam Ediyor

Tasarım odaklı bir firma olarak kurulan ve sadece bebek, çocuk ve gençlerin ilgi alanlarına yönelik ürünler tasarlayan Çilek, uyguladığı franchise modeliyle hem Türkiye’de hem de dünyada büyümeye devam ediyor.

USA - NASHVILLE

Bir dünya markası olan Çilek, bugün toplam 5 kıtada, 66 ülkede 444 satış noktasına ulaşarak, yakın komşuları, Avrupa ve dünyanın birbirinden farklı yerlerindeki ülkelerde franchise modeliyle genişliyor.

Çilek franchise sisteminin bir parçası olan girişimciler; uluslararası bir markanın güçlü marka bilinirliği ve görsel marka kimliği, başarılı ve hızlı büyüyen uluslararası bir perakendecilik konsepti, çocuk ve genç odası işinde lider ve uzman marka olarak kendini kanıtlamış bir geçmiş, yatağından yorganına, halısından perdesine, lambasından komodinine, dolabından yastığına kadar çocuk ve gençlere sunulan en geniş ürün yelpazesi ile Çilek dünyasının ve deneyiminin bir parçası oluyorlar.Çilek Ailesinin bir parçası olduğu andan itibaren girişimciler; doğru lokasyon seçimi, bölge koruması ve sözleşme, mimari projelendirme ve uygulama, ürün temini ve fiyatlandırması, dünyanın her yerine ürün nakliyesi, 5 yıl garanti güvencesi, satış sonrası hizmet, Friedmann International’ın “Dünya Klasında Perakendecilik Yönetimi Programı” uygulaması, eğitim ve bilgi birikiminin paylaşılması, bölgesel iş geliştirme planları, kurumsal promosyon desteği, etkili ve dinamik kampanya desteği, bölgesel ve ulusal reklam, profesyonel iletişim materyalleri, pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler konularında, sürekli destek ve hizmet alacaklar.

Türkiye’de franchise modeliyle 165 mağazası bulunan Çilek, 2013 yılı içinde başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere tüm Türkiye’de bu rakamı 190’a çıkarmayı hedefliyor.

Fransa, İsviçre ve Yunanistan gibi birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra Avustralya, Mısır, Fas, Finlandiya, Güney Afrika, Kuveyt, Kolombiya, Venezuela, Panama, Singapur ve BAE’ ine kadar birçok dünya ülkesinde franchise modeliyle genişleyen Çilek, yurtdışında da açtığı mağazalarla büyümeye devam ederken, birbirinden çok farklı uzaklıktaki ülkelerde 25 yeni mağaza daha açmayı planlıyor.

Ayrıca Çilek, ürünlerini Çilek Franchise Mağazaları’nın yanı sıra, Möbel Pfister (İsviçre), Kika Leiner (Avusturya), A-Mobler (Norveç), Alghanim (Kuveyt), Liverpool (Meksika), Porta (Almanya), Golf & Co. (İsrail), Mac Nobles (İspanya) ve XXLutz (Almanya) gibi dünyanın prestijli zincir mobilya mağazalarında da müşterileri ile buluşturuyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir