Anasayfa / Şirket Haberleri / Cisco, Newscale’i Satın Alıyor

Cisco, Newscale’i Satın AlıyorCisco Systems

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, işletmelere bulut hizmetlerini seçme ve kurma imkanını tanıyan servis katalogu ve self-servis portal yazılımları geliştiren newScale’i satın almaya hazırlandığını duyurdu. Merkezi Kaliforniya’daki San Mateo’da bulunan newScale ile Cisco’nun sunduğu bulut hizmet portföyünün genişletilmesi planlanıyor.
Cisco Başkan Yardımcısı Parvesh Sethi, “Bulut Bilişim, internetin gelişiminde temel bir değişimin habercisi. Şirketler geleneksel BT altyapılarını terk edip buluta geçmeye başladıkça, sistemlerini kendilerinin yönetebileceği yapıların oluşturulması önem kazanıyor. newScale satın almasıyla birlikte Cisco, bulut hizmetlerini bir servis katalogu ve müşterilerin kendi BT altyapılarını kolayca yönetebileceği bir self-servis portal üzerinden sunabilecek.” diyor.

Cisco’nun bulut stratejisi, bulutu ve bulut hizmetlerini kurmak ve kullanmak için ağı bir platform olarak kullanmak üzerine kurulu. newScale, Cisco’nun ve çözüm ortaklarının sunduğu BT, Bulut Bilişim ve otomasyon hizmetlerini tamamlayacak ve genişletecek.

2011 mali yılının ikinci yarısında tamamlanması beklenen satınalma sonucunda newScale ekibi Cisco’nun İleri Hizmetler organizasyonuna bağlı olacak.

Cisco Systems Hakkında:

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, sektörde 25. yılını kutlamaktadır. Firma, sunduğu teknoloji inovasyonu ve operasyonel mükemmellik ile iletişim ve işbirliği uygulamalarını dönüştürmektedir.

  Gayrimenkul Sektörü, Yıldızlarını Aramaya Devam EdiyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir