Anasayfa / Girişimcilik Haberleri / Coca-Cola Kadın Girişimcilik Projesi “Fikrim Artık İşim”

Coca-Cola Kadın Girişimcilik Projesi “Fikrim Artık İşim”Coca-Cola Türkiye yeni bir kadın girişimcilik projesi başlattı: “Fikrim Artık İşim”. Geçen yıl 125.yılını kutlayan Coca-Cola 2020′ye kadar tüm dünyada 5 milyon yeni kadın girişimci yaratmayı hedefliyor.

“Fikrim Artık İşim” Programı, İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile yürütülen bir kadın girişimciliği eğitimi ve hibe programı. Program, kadın girişimci adaylarının özgüvenlerini güçlendirmeyi ve iş dünyasına aktif katılımlarına katkı sağlamayı ve onların ekonomik refahlarını iyileştirmeyi amaçlıyor. Bunun yanı sıra kadınların ekonomik hayata sağlam adımlarla atılmalarını sağlayacak bir model üretmek de öncelikli hedef.
Fikrim Artık İşim” programına Zeytinburnu, Ümraniye veya Ataşehir’de ikamet eden, en az lise mezunu, asgari ücret seviyesinde hane gelirleri bulunan ve en az bir yıllık iş tecrübesine sahip kadınlar başvurabiliyor. Program ortakları, kadın adaylarla mülakatlar yaparak eğitim alacak 60 kişiyi belirleyecekler. Mülakatlar sırasındaki temel kriter kadınların girişimcilik motivasyonları olacak. 1 ay sürecek girişimcilik eğitimleri KOSGEB tarafından İTO’nun Sirkeci’deki merkezinde gerçekleştirilecek. Eğitim programını tamamlayıp sertifika alan kadın girişimci adayları iş fikirleri ile hibe programına başvurmaya hak kazanacaklar.

Seçilecek en iyi 10 iş fikri sahibi kadın 1 haftalık atölye çalışmasına katılacak ve proje uzmanları ile fikirden projeye uzanan kapsamlı bir atölye çalışması yapacaklar. Burada iş fikirlerini somutlaştıran kadın girişimci adayları Fikrim Artık İşim Programı’na hibe başvurusunda bulunacaklar.

3 kadın girişimciye Coca-Cola tarafından toplam 150.000 TL hibe edilecek. Ayrıca girişimlerin başarısı için bir yıl boyunca uzman bir ekip danışmanlık yapacak. Coca-Cola yöneticileri ise girişimcilere koçluk desteği verecek. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkan Prof. Dr. Nilüfer Narlı liderliğindeki bir ekip programın faaliyetlerini izleyerek girişimcilik hikayelerinden bir kitap oluşturacaklar.

  Klasik girişimci hatalarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Start up’lar İçin Yatırımcılar Kritik Önemde

Start up’lar için yatırımcılar’ın kritik önemi. Ancak bu önem, sadece fınansal yatırımdan kaynaklanmıyor. Yatırımcının vizyonu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir