Anasayfa / Şirket Haberleri / Cookshop, yurt dışına açılıyor

Cookshop, yurt dışına açılıyorCookshop, yurt dışına açılıyor

Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden, işadamı Bahattin Demir’in kurduğu Cookshop, yurt içinde 8 şubeye ulaştı. Zengin mönüsünün yanı sıra dekorasyonuyla da beğeni toplayan Cookshop’lar, yurt dışında ise Moskova, Milano, Londra ve New York’ta yer arayışına girdi.

Bundan 5 yıl önce kumlan kafe-restoran zinciri Cookshop, yurt dışına açılıyor. Yüzde 100 yerli sermaye ile Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden işadamı Bahattin Demir’in kurduğu Cookshop, yurt içinde sekiz şubeye ulaştı. Zengin mönüsünün yanı sıra dekorasyonuyla da beğeni toplayan Cookshop’lar, yurt dışında ise Moskova, Milano, Londra ve New York’ta yer arayışına girdi.

Bunun için görüşmelere başladıklarını anlatan Cookshop’un kumcusu Bahattin Demir, “Türk Hava Yolları’nın en fazla sefer yaptığı en az 5-10 ülkede Cookshop açabilirsek, tüm hedeflerimize ulaşmış olacağız” diyor.

20 MİLYON DOLAR CİRO
Bugün 20 milyon dolar ciro hacmine ulaşan Demir, en büyük hayalinin New York 5’inci Cadde’de Tmmp’ın binasında şube açmak olduğunu söylüyor. Yurt dışı şubelerde özellikle İstanbul’u ve Türk kültürünü tanıtan dekorasyon, menü ve yemek çalışmalan yaptıklarını anlatan Bahattin Demir, “Küresel bir mönüyle yola çıktık ama bizim lezzetlerimizi de mönüye koyduk. Risotto’nun yanına pilavlan, Tortellini’nin yanına mantıyı koyduk. Gittiğimiz her yere İstanbul’u anlatan tadlarla gideceğiz. Mönüde tostumuz, gözlememiz, menemenimiz, sucuklu yumurtamız, sahanda yumurtamız da var. Bunun yanında scramble egss, french tost var” diyor.

inşaat işlerini yurt dışına taşıyarak ABD’de Miami’de büyük bir projeyi gerçekleştirmek isteyen Demir, daha sonra cafe – restoran sektörüne girmeye karar verir. Ancak, bakış açısına uygun yabancı bir marka bulamayınca, ortağı Ayşe Kazancı ile birlikte kendi cafe-restoran markalarını oluştunnayı planlayan Demir, öyküsünün geri kalan kısmını ise şöyle devam ediyor:

  Nokia İle Microsoft İşbirliği

“Bu dönemde küresel bir markanın Türkiye temsilciliğini almak için çaba gösterdik. Ancak bakış açılannı beğenmedik ve sonunda yüzde 100 Türk markası bir kafe restoran zinciri kurma karan aldık, ilk Cookshop’u 2008’de Nişantaşı’nda açtık. 5 yıl içinde yıllık 10 şube 1 milyon müşteri hedefi koymuştuk. 1 milyon kişi hedefine ulaştık” diyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir