Anasayfa / Şirket Haberleri / Cornetto Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu

Cornetto Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu
Dünyada 50, Türkiye’de 20 yılı geride bırakan aşkın resmi dondurması Cornetto, 2010 yılının Temmuz ayında İstiklal Caddesi’nde hayata geçirdiği, dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan ‘Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu’ ile kazandığı ödül sayısını dörde çıkardı. Cornetto’nun medya ajansı Mindshare, dijital reklam ajansı Mobilera-Outeractive ve Excel İletişim Danışmanlığı ortaklığıyla gerçekleştirilen oyun, uluslararası rakiplerinin arasından başarıyla sıyrılarak, ‘16. GSMA Küresel Mobil Pazarlama Ödülleri’nde (16th Annual GSMA Global Mobile Awards) ‘Mobil Pazarlama ve Reklam’ dalında ‘Kategorinin En İyisi Ödülü’nü aldı.

Yarışmanın sonuçları 15 Şubat 2011, Salı akşamı Barselona’da düzenlenen ödül töreniyle duyuruldu. Cornetto bir kez daha iletişim dünyasına damgasını vurarak Türkiye’de olduğu kadar küresel mobil iletişim ve pazarlama platformunda da adından yoğun olarak söz ettirmeyi başardı.

Oyunu, 3500 kişi oynadı, 3 milyon kişi izledi
Oyun, mobil iletişim teknolojileriyle açıkhava mecrasının yenilikçi kullanım sınırlarını zorlayan bir proje oldu. Uygulamanın merkezi olarak, Galatasaray Meydanı’nda yer alan Yapı Kredi Kültür ve Sanat Binası seçildi. İstanbullular, Mobilera’nın hazırladığı dijital animasyon teknolojisinin en son örneklerini sergileyen, Turkcell’in IVR alt yapısı kullanılarak yönlendirildikleri ve cep telefonları ile oynayabildikleri bir deneyim yaşadılar. 15 akşam boyunca 2’şer saat süreyle oynanan, yaklaşık 3 milyon kişinin izlediği, 3500 kişinin oynadığı oyun; açıkhava mecrası, mobil iletişim teknolojileri ve interaktiviteyi bir araya getirmesi bakımından dünyada türünün ilk ve tek örneği oldu.Dünyanın ‘İlk’i Ödüllere Doymadı
• MMA – Mobil Pazarlama Birliği 6. Global Mobil Pazarlama Ödülleri, En İyi İnovasyon Ödülü
• 3. Doğrudan Pazarlama Ödülleri, Özel Projeler Kategorisi, Birincilik Ödülü
• MIXX – Marketing Intelligence and Excellence Awards, Ev Dışı İnteraktif Dijital Reklamlar Kategorisi, Birincilik Ödülü
• 16th GSMA – Annual Global Mobile Awards, Mobil Pazarlama ve Reklam Dalı, Kategorinin En İyisi Ödülü

Algida Hakkında:

Ülkemizde dondurma üretimi, yakın bir geçmişe kadar ev, pastane ve otel üretimiyle sınırlıydı. Endüstriyel markaların pazara girmesiyle, bu alanda önemli gelişmeler sağlandı. 1990 yılında Türkiye’de faaliyete geçen Algida, planlı atılımlarla yıldan yıla çok hızlı bir büyüme gerçekleştirdi. Algida Türkiye bugün Türkiye’nin tüm illerine ulaşmasının yanı sıra, başta Türk Cumhuriyetleri ve Balkanlar olmak üzere 11 ülkeye ihracat yapmaktadır. Ayrıca Unilever tarafından Türkiye’de kurulan Araştırma ve Geliştirme Merkezi sebebiyle de Orta ve Doğu Avrupa Bölgeleri arasında lider konumdadır. Algida’nın liderliğini pekiştiren etkenler arasında dağıtım ağının profesyonelliği, en son teknolojik donanıma sahip Algida Çorlu Fabrikası ve soğuk zincire verdiği önem yer almaktadır.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir