Anasayfa / Şirket Haberleri / Cumhurbaşkanı Gül, Turkcell Global Bilgi’ye Plaket Verdi

Cumhurbaşkanı Gül, Turkcell Global Bilgi’ye Plaket VerdiDiyarbakır Valiliği tarafından Şato Restaurant’ta düzenlenen ‘Diyarbakır İş Dünyası’ ödül töreninde ‘Diyarbakır’a En Çok İstihdam Sağlayan Şirket’ seçilen Turkcell Global Bilgi’nin Genel Müdürü Bahadır Pekkan, plaketini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün elinden aldı.

‘Diyarbakır İş Dünyası’ ödül töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül; Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel potansiyelinin yanı sıra ekonomi alanında imkanlarının çok geniş olduğunu belirterek, ‘Diyarbakır’da ekonomiye odaklanılması durumunda hem bölge işadamları hem de yurtiçinden ve yurtdışından birçok işadamı bölgeye yatırım yapabilir’ dedi.

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan ise Diyarbakır’a en çok istihdam sağlayan şirket seçilmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Turkcell Global Bilgi olarak ülkemizin Doğu bölgesine ilk teknoloji yatırımını yapmış olmaktan gurur duyan bir şirketiz. 2005 yılında açtığımız Erzurum Çağrı Merkezi’nin sağladığı başarının ardından, 2008 yılında Diyarbakır Çağrı Merkezi’ni kurduk. Diyarbakır Çağrı Merkezi için nitelikli insan kaynağımızı, Diyarbakırlı gençlerden seçtik ve şu anda 650 kişiyi istihdam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Diyarbakırlı birçok gence daha istihdam yaratmayı planlıyoruz.’
Diyarbakır Çağrı Merkezi
Turkcell Global Bilgi, Diyarbakır Çağrı Merkezi için nitelikli insan kaynağını, Turkcell Akademi işbirliğiyle Dicle Üniversitesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği ‘müşteri ilişkileri gelişim programı’ eğitimlerinden sağlıyor. 2008 sonu itibarıyla 380 çalışanı olan Diyarbakır Çağrı Merkezi’nde, şu an itibariyle 650 kişi istihdam ediliyor. 12,3 milyon USD’lik yatırımla kurulan Turkcell Global Bilgi Diyarbakır Çağrı Merkezi’nin istatistiki verileri ise şöyle;

• Toplam kapalı alan : 5.500 m²
• Çalışan Profili : % 57 kadın, % 43 erkek
• Yaş ortalaması : 27
• Eğitim profili : %14 Lisans,%42 ön lisans,% 44 lise mezunu

Global Bilgi Hakkında:

Turkcell ile gerçekleştirdiği işbirliği doğrultusunda 1999 yılı Ekim ayında çağrı merkezi olarak başladığımız yolculuğumuza, bugün Türkiye’nin lider ‘Müşteri İlişkileri Yönetim Merkezi’ olarak devam etmekteyiz. Global Bilgi A.Ş. başta telekomünikasyon ve medya olmak üzere Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet vermektedir. Global Bilgi, müşterilerini anlamak, ihtiyaçlarını hissetmek ve hayatlarını kolaylaştırmak üzere yapılandırılmıştır. İş ortaklarını hedeflerine ulaştırmak için hızlı, etkin ve kaliteli süreçler geliştirerek sürekli değişen dış dünya ve rekabet koşulları karşısında değişimin bir parçası olmak ve süreçlerini bu doğrultuda adapte etmek yaklaşımıyla ilerlemektedir. Değişimi yönetebilen ve hizmetlerinde fark yaratan yetkin insan kaynağı ve yüksek bilgi birikimi ile Global Bilgi, temel müşteri hizmetlerinin yanısıra Tele-Satış, Tele-Pazarlama, Saha Müşteri Yönetimi, internet tabanlı işlemlerde de müşterilerine alternatif çözümler sunan bir iş ortağı haline gelmiştir.

  Ülker, Habertürk'e Talip OlduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir