Şirket Haberleri

Dağıtım Sektörünün Lideri Aktif İleti Oldu

Türkiye’nin ilk özel dağıtım firması Aktif İleti, Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri’nde ‘Yurtiçi dağıtım İşletmecileri P2 Ödülü’nü aldı. Türkiye çapında binlerce lojistik şirketi arasından en iyilerin belirlendiği yarışmada aldığı bu ödül, Aktif İleti’nin sektör liderliğinin ve kaliteli hizmetinin sektör tarafından da onaylanması anlamına geliyor. Lojistik sektörü, binlerce kuruluş, yüz binlerce çalışan ve 70 milyar doları aşkın pazar büyüklüğüyle Türkiye’nin en büyük sektörlerinden birini oluşturuyor. Aktif İleti, bu açından da Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer almış oluyor.

Ödül töreninden sonra bir konuşma yapan Aktif İleti Genel Müdürü Sayın Kamuran Alpural, 1993 yılından bu yana 1.500 kuryesi ve 2.000’i aşkın çalışanıyla kaliteli hizmet anlayışlarını sürdürdüklerini vurgulayarak şunları söyledi: ‘Türkiye’nin ilk özel dağıtım firması olarak müşteri memnuniyeti ilkesinden taviz vermeden yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz. Başarımızın ispatı olan bu ödülü tüm çalışanlarımız adına almaktan büyük bir gurur duyuyorum. Kuruluşumuzdan bu yana ‘en iyi olma’ yolunda sürdürdüğümüz çalışmalarımızın sektör tarafından değerlendirilerek ödüllendirilmiş olması bizlere büyük bir mutluluk verdi. Aynı başarıyı daha da yükseklere taşımak adına önümüzdeki yıllarda da teknolojik altyapı yatırımlarımıza, operasyonel yatırımlara ve müşteri memnuniyetini sağlamaya yönelik uygulamalara hız kesmeden devam ediyor olacağız.’
Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri, sektörün üst düzey yetkilileri tarafından her yıl aday şirketlerin çalışan sayısı, ciro, teknolojik altyapı ve hizmet kalitesi değerlendirilerek veriliyor. Bu yıl bu ödüle binlerce şirket arasından 19 kategoride 34 şirket layık görüldü.

Aktif İleti Hakkında:

1993 yılında Türkiye’nin ilk özel toplu dağıtım firması olarak İstanbul’da kurulan Aktif İleti, Türkiye’de bulunan 232 profesyonel acentesi, 1.500’ü aşan personeli ile modern nakliye araçlarıyla müşterilerinin gönderilerini adreslerinden toplamakta ve belirtilen lokasyonlara güvenle ulaştırmaktadır. Türkiye dışında, KKTC, Ukrayna, Romanya ve Rusya’da da müşteri odaklı, kaliteli hizmet anlayışını benimsemiş dinamik bir kadroyla çalışan Aktif İleti, sürekli geliştirdiği teknolojik altyapısı sayesinde pek çok yeniliği hayata geçirmektedir. Dağıtım sürecini Küresel Konum Belirleme Sistemi (GPS) aracılığıyla www.aktif.com üzerinden izleme ve raporlama olanağı sunmakta, teknolojik altyapısı ve kalite politikasıyla sektörün hizmet standartlarını belirlemektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu