Anasayfa / Kariyer ve İş / Danimarka Çalışma Vizesi

Danimarka Çalışma Vizesi

Danimarka Çalışma Vizesi özellikle Türkiye’de umduğu iş fırsatlarını bulamayan ve Danimarka’nın sunduğu iş imkanlarından faydalanmak isteyenlerin arattığı bir konu. Danimarka’da çalışmak, iş yapmak isteyenler için Danimarka kanunlarındaki bir kuraldan bahsetmek istiyoruz:

Danimarka’da yeni bir şirket kurmak için,Danimarka vatandşı olmanız gibi bir şart yoktur aynı zamanda firmanızın profesyonel yöneticisinin de Danimarka vatandaşı olmasına gerek yoktur. Ancak açacağınız şirket yeni bir şirket değilse ve bir şirketin ofisiyse bu ofise getireceğiniz yönetici ya Danimarka vatandaşı, ya bir AB ülkesinin vatandaşı ya da bir Nordik ülkesinin vatandaşı olması gerekmektedir.Bir şirkette çalışmak için ise Danimarka yetkililierinin çalışacak kişinin Danimarka’da bulunması gerektiği konusunda kanaat oluştuğu takdirde 6 aylık, en çok 1 yıllık çok girişli vize verilmektedir. Bu sürenin sonunda eğer kişi çalışmaya devam ediyorsa ve Danimarka yetkilileri de iş yerinin ticari bir faaliyet devam ettirdiği konusunda kanaatta varırsa ve şirket sahibi elemanın Danimarka’da bulunmasını talep ederse şirket faaliyetini sürdürdüğü müddetçe bu kişiye Danimarka’da çalışma ve oturma hakkı verilir.

Siz de refah seviyesi yüksek bu ülkelerde çalışabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru bağlantıları kurup, oradaki bir firma ile irtibat halinde olmanız. Oradaki bir firma ile irtibat halindeyseniz işiniz bir hayli kolaylaşıyor.

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

7 Yorumlar

  1. aqa bizide yanına alsana bee 🙂 ölşene kadar duacın olurumm 😀

  2. merhaba benim danimarkada 2 yillik bir sirketim var ve iki calisan ve staj gorenler var sirketimde ben turkiyedeyim buraya nasil bir yol izleyip nasil ve nekadarlik vize alabilirim tesekkurler

  3. evli ve iki çocuğum var danimarkaya nasıl gidebilirim orada çalışmak istiyorum

  4. eşim ve çocuğumla danimarkaya yerleşmek istiyoruz uygun bi firma olursa yardımcı olmanızı beklerim saygılarımla…

  5. Askeryede motor makinisti olarak çalışmaktayım evli ve 3 yaşında bir kızım var Danimarka yasamak istiyorum bunun icin ne gibi girişimlerde bulunabilirim yardımcı olursanız sevinirim saygilarimla

  6. Ailecek danımarkaya yerleşmek istiyoruz iş imkanı yani firma bulursanız haber veriseniz memlun olurum

  7. alçı boya ustasıyım 23 yaşındayım danimarkada çalışmak istiyorum bana yardımcı olursanız memnun olurum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir