Anasayfa / Kariyer ve İş / Dardanel Ton Eleman Alımı

Dardanel Ton Eleman AlımıÇanakkale’nin en önemli markalarından biri olan, su ürünleri ve dondurulmuş gıda sektöründe faaliyet gösteren Dardanel, tekrar ton balığı üretime geçtiğini açıkladı. Şu anda 500 kişişle üretime başladıklarını belirten Önen, “1984 yılında, yani tam 28 yıl önce kurulduk. Türkiye’de su ürünleri sektörünün oluşması ve bugünlere gelmesinde çok önemli rol oynadık. Çanakkale’den doğan Dardanel markasını dünya liglerine taşıdık. Yüz milyonlarca dolarlık üretim ve ihracat yaptık. Yıllarca sektörümüzde, ihracatta ve vergi ödemede altın madalyalar aldık.
Fabrikalarımızda binlerce kişiye iş imkanı sağladık. Hiç beklemediğimiz bir zamanda, tam altın yıllarımızı yaşarken ve hiç de hak etmediğimiz bir şekilde Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye koyduğu ihracat engelinden dolayı hem sektörümüz hem de biz etkilendik ve zor bir döneme girdik. İhracatımız sıfır noktasına, üretimimiz ise çok düşük miktarlara geriledi. Sonuçta Dardanel markasına ve şirketimizin geleceğine duyduğumuz inançla hayatta kalmayı başardık.” dedi.

Dardanel’in eski günlerine geri dönmesinin Çanakkale için de önemli olduğunu belirten Niyazi Önen, şunları söyledi: “Yeni bir yapılanmaya girdik. Özellikle satış ve dağıtım kanallarımızı değiştirdik. Türkiye geneli dağıtımı Akyürek Grubu’na verdik. Bundan sonra sadece bildiğimiz konulara odaklanacağız. Yakın gelecekteki hedeflerimiz de oldukça güçlü. Şu anda fabrika kapasitemiz 40 bin ton/yıl. Günde 135 ton hammadde işleme kapasitesine sahibiz. Günde 2 milyon, yılda 600 milyon liralık üretimden satış yapma kapasitesi var. Aynı zamanda mevcut fabrikamızın şehrin içinde kalması nedeniyle yönetimimiz, yıl sonuna kadar Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’ne iki ayrı fabrika halinde taşınma kararı aldı.”

Kaynak: Sabah

  Aylık 30 Bin TL Maaşla Çalışacak Twitter’dan Sorumlu Müdür AranıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir