Anasayfa / Şirket Haberleri / Darty 2011’de 5 Mağaza Daha Açacak

Darty 2011’de 5 Mağaza Daha AçacakDarty 2011’de 5 Mağaza Daha AçacakDarty Türkiye mağazaları CEO’su ve Kesa Türkiye’nin ortağı Nedim Esgin, önümüzdeki yıl da 5 mağaza açarak büyümeyi hedeflediklerini anlattı Yılda beş yeni mağaza açma hedefini 2010 yılında da tutturarak 20 mağazaya ulaşan Darty, büyümeye devam ediyor. Darty Türkiye mağazaları CEO’su ve Kesa Türkiye’nin ortağı Nedim Esgin bugün (24 Kasım) Darty Eyüp Flat Ofis’te yaptığı basın toplantısında Türkiye’deki elektronik sektörünü ve Darty mağazalarının genel durumunu değerlendirdi.
Esgin, elektronik perakende sektöründe bu yıl yaşanan yüzde 20’lik büyümeye dikkati çekti. Türkiye’nin, 2010 yılını yüzde 6’lık bir büyümeyle kapatacağının öngörüldüğünü söyleyerek, sektörde yaşanan bu büyümenin son derece dikkate değer olduğunun altını çizdi ve 2011 yılında da bu büyüme eğiliminin devamını beklediklerini sözlerine ekledi.

Dünya genelinde elektronik eşyaların 700 milyar Euro’luk bir pazar payı olduğunu belirten Esgin, Avrupa’nın yedinci büyük pazarı olan Türkiye’nin iki yıl içinde Hollanda’yı geçerek altıncı sıraya yükseleceğini vurguladı.

Darty’den ucuzunu bulana para farkının yanında çikolata
Darty mağazalarının Türkiye’de bu yıl 20 mağazaya ulaşarak yüzde 30’un üzerinde bir fiziksel büyüme kaydettiğini hatırlatan Esgin, 2011 yılında da beş mağaza açarak büyümeyi sürdüreceklerini kaydetti. Esgin, Darty’den alınan bir ürünü bir başka mağazada daha ucuz olduğunu bildiren kişilere aradaki fiyat farkını ödediklerini ve bunun yanında müşterinin evine çikolata gönderdiklerini söyledi ve bu yıl 2 bin civarında çikolata gönderdiklerini de sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.