Anasayfa / Şirket Haberleri / Dedaman Holding Kârsız Otellerini Elden Çıkartıyor

Dedaman Holding Kârsız Otellerini Elden ÇıkartıyorSon yılarda yurtiçi ve yurtdışında işletmeye aldığı otel sayısıyla dikkat çeken Dedeman Holding, Türkiye’de 100 odadan az kapasiteli otellerini “kârlı olmadığı gerekçesiyle” elden çıkarma kararı aldı. Şirket mülkiyeti kendisine ait olan Bodrum’daki 108 odalı otelini Başaran Grubu’na satarken, sektörde önümüzdeki dönemde 64 odalı Park Antalya otelinin de satışa çıkarılacağı konuşuluyor. Dedeman Grubu’nun bundan sonra özellikle Anadolu’daki şehir otellerinin işletilmesi üzerine yoğunlaşacağı ifade ediliyor. Dedeman Bodrum’u satın alarak ilk otel yatırımını yapan Trabzon merkezli Başaran Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran ise gelecek yıl otelin mevcut kapasitesine 130 odalık ekleme yapacaklarını söyledi.
10 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
Bu yatırımın 10 milyon Euro’ya mal olacağını anlatan Başaran, “Uzun zamandır sektörü gözlüyorduk. Dedeman Grubu’nun otelini satışa çıkardığını öğrenince baktık ve uygun bulduk. Her şey dahil bir işletme olmayacak. Bu yaz sezonunun geçmesiyle önümüzdeki dönemde düzenleme faaliyetlerine başlayacağız. Yanında 10 bin metrekarelik boş bir alan bulunuyor. Burada da otelin konseptine uygun olarak 130 yatak daha yapacağız” dedi. Trabzon’da 1930 yılından bu yana entegre bir fındık işleme tesisi sahibi olduklarını anlatan Hüseyin Başaran, “Türkiye’nin en büyük fındık ihracatçılarından birisiyiz. Bunun yanı sıra enerji ve yat üretimi gibi sektörlerde faaliyet gösteriyoruz. Turizm sektörünün önü çok açık olduğu için ve jeopolitik önemi nedeniyle otel sahibi olmayı düşündük” ifadelerini kullandı.

ÜNSAL EREKE

  Satürn, tüm mağazalarını kapatıp pazardan çekiliyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir