Anasayfa / Pazarlama ve Satış / Dedeman’ın pazarlama stratejisi

Dedeman’ın pazarlama stratejisi45 yılı aşkın bir süredir otelcilik alanında hizmet veren Dedeman Hotels & Resorts International, yurt içi ve yurt dışında toplam 15 oteli bulunan bir zincir. 4 bine yakın oda ve 7 binin üzerinde yatak kapasitesi bulunan şirket Dedeman ve Dedeman Park markalarıyla hizmet veriyor.

Her iki marka için pazarlama stratejilerini; misafir memnuniyeti ve beklentileri, hizmet kalitesi ve marka standartlannı gözeterek planladıklarını söyleyen Dedeman Hotels & Resorts International Pazarlama iletişimi Müdürü Arzu Karacadağ, tatil, kongre, seminer, şehir oteli gibi farklı segmentlere hitap eden oteller için birbirlerinden farklı pazarlama stratejileri geliştirip uyguladıklannı anlatıyor.
Dedeman Park markası için kuruluş amacına yönelik olarak iş amaçlı seyahat edenlere ulaşabilmek adına özel bir strateji oluşturduklarına değinen Karacadağ, bu konuda neler yapıldığını şu sözlerle anlatıyor:

“Pazarlama çalışmalarında özellikle otellerin lokasyonlannı, tüm teknolojik ihtiyaçlara cevap veren teknik ekipmanlan, zengin seçenekler sunan mutfaklan ve hizmet kalitesini ön plana çıkanyoruz. Dijital ortamda da tanıtımlara ağırlık vererek, son yıllann etkili iletişim kanalı olan sosyal medyayı (Facebook, Twitter, Foursquare ve Youtube) etkin biçimde kullanıyoruz. Yurt dışı ve Türkiye’de sektör ile ilgili fuarlara katılım sağlıyoruz. Sadece yurtiçi ve yurtdışında hizmet veren otelleri değil, aynı zamanda otellerin bulunduğu yöreleri de tanıtmak için çalışmalar sürdürüyoruz. Otellerimizi ve bulundukları yöreleri keşfetmek üzere misafirlerimizi davet ediyoruz.”

  Pazarlama Tarihinde Lider Markaların HikayeleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Günümüzde Pazarlama

‘Post marketing’ süreci değişim ve yenilenme demektir. Her aşama sürecin sonlanmasına değil yeni bir başlangıca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir