Anasayfa / Şirket Haberleri / DEICHMANN /3 YILDIR BÜYÜME ŞAMPİYONU

DEICHMANN /3 YILDIR BÜYÜME ŞAMPİYONUTürkiye pazarına bundan tam altı yıl önce 2006 giren Deichmann, ‘global düşün yerel uygula’ mantığı ile hareket eden bir marka. Alman markası olarak başarılarını Türkiye’nin güçlü ve değişken pazar dinamiğine yüzde 100 entegre olup esneklik göstermelerine borçlu olduklarını söyleyen Deichmann Türkiye Genel Müdürü Atilla • Özkul, üç yıldır Deichmann ailesinde büyüme şampiyonu olduklarını belirtiyor. “Bugüne baktığımızda 2012 yılında riskleri minimize ederek büyümeye konsantre olduk” diyen Özkul, maliyet artışlarından ötürü dikkatli davranmak durumunda kaldıklarını ancak doğru büyüme planlan ve stratejik kararlanyla yatırımlannda hız kesmediklerini anlatıyor. Deichmann Türkiye olarak gerek satış grafiği gerekse ak-tiviteleriyle, 21 Avrupa ülkesi ve ABD’de dahil olmak üzere uluslararası arenada markanın gözbebeği ülkesi konumunda olduklarının altını çizen Özkul, şunlan anlatıyor: “2011 yılında dünya genelinde yüzde 5 oranında bir büyüme sağlanırken, Türkiye’de son 3 yılda, ABD’de dahil olmak üzere ‘like for like’ yani aynı metrekaredeki ciro artışında yüzde 60’a yakın büyüme sergiledik.”
Peki, şirketin başarısının altında yatan sır ne? Alman disipliniyle Türk yaratıcılığını hamıanlama-ya çalışan şirket, klasik pazarlama anlayışının yanı sıra gerilla aktivi-telerle müşterilerini meraklandırmayı da şaşırtmayı da seviyor. Deichmann’ın 100. yılı olan 2013 yılında Türkiye’de mağaza sayısını 100’e ulaştırmayı hedeflediklerini söyleyen Özkul, “Önümüzdeki dönemde Türkiye merkez olmak üzere Ortadoğu’da yani komşu ülkelerde mağazalar açarak, yatırım yapma hedefimiz var” diyor.

  Paşa Köşkü Restoranları, 'ekspress şube' projesi geliştirdiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir