Anasayfa / Ekonomi-Finans / DenizBank’tan KOBİ’lere 95 Milyon Euro

DenizBank’tan KOBİ’lere 95 Milyon Euro
DenizBank Basın Toplantısı

Sahip olduğu finansal süpermarket anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ve yenilikçi çözümler sunan DenizBank, finans kaynaklarına ulaşmada zorluklar yaşayan Türkiye’deki KOBİ’ler (Küçük ve Orta Boy İşletme) için yeni bir kaynak daha sağladı. 2 Aralık 2010’da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avusturya Kalkınma Bankası (OeEB), Alman Kalkınma Bankası (DEG) ve Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) ile Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Fonu Taipei China’yla (ICDF) 5 yıl vadeli kredi sözleşmesi imzalayan DenizBank; 5 yabancı kuruluştan temin ettiği 95 milyon euro tutarında fonu KOBİ’ler için kullandıracak. DenizBank’ın KOBİ’lere kullandırmak için temin ettiği kredi aynı zamanda EBRD, DEG, OeEB ve FMO’yu bir araya getiren ilk işlem olması özelliğiyle de ayrı bir önem taşıyor. DenizBank, aldığı krediyi ağırlıklı olarak yatırım teşvik uygulamalarındaki bölgelerde faaliyet gösteren mikro işletmelere kullandırılacak.‘KOBİ’lerimizin gelişmesine katkı yapacak’

DenizBank’ın KOBİ’ler için temin ettiği yeni kaynakla ilgili açıklama yapan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, ‘Türkiye’de ekonominin can damarı olan KOBİ’lerimizin finansmanı konusunda DenizBank olarak çok önemli avantajlarımız bulunuyor. KOBİ’ler için gerek yurt içi gerekse yurt dışından sürekli yeni kaynak temin etmeye çalışıyoruz. KOBİ’lerimizin yüzü, 200 bin euro’ya kadar dağıtacağımız yeni kredi imkânıyla gülecek.’ dedi. Türkiye’nin güçlü ekonomisiyle yurt dışı piyasalarda da ilgi odağı olduğuna vurgu yapan Ateş, ekonomik büyümenin istikrarlı bir şekilde sürmesinin KOBİ’lerin finansman ihtiyacına da olumlu katkı yapacağını söyledi.

Denizbank Hakkında:

DenizBank, 1938 yılında, gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlamak üzere bir devlet bankası olarak kurulmuştur. 1997 yılının başında, bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınmıştır. Ekim 2006’da, Avrupa’nın önde gelen finans gruplarından biri olan Dexia tarafından Zorlu Grubu’ndan satın alınan DenizBank, halen Dexia çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir