Anasayfa / Şirket Haberleri / Design Turkey 2010’dan Karel’e İki Ödül Birden

Design Turkey 2010’dan Karel’e İki Ödül BirdenTürkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika Bölgesi PBX pazarı lideri Karel, Design Turkey 2010 Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde 2 ürünü ile birden “İyi Tasarım” ödülünün sahibi oldu. Bugün Türkiye’nin haberleşme elektroniği sektöründe yabancı ortağı olmayan en büyük şirketi konumunda olan Karel, herhangi bir lisans veya know-how bağımlılığı olmadan kendi mühendislik gücü ve bilgi birikimi ile ürün ve teknoloji geliştiriyor. Karel Türkiye’nin en kapsamlı ve prestijli tasarım ödülleri olan ve bu yıl ikincisi verilen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”nde ilki 2008’de olmak üzere ikinci kez ödül kazanmış oldu.

Karel 2 yeni ürünüyle ödüle layık görüldü

Karel, Ar-Ge bünyesinde yer alan Endüstriyel Tasarım bölümü tarafından tasarlanan yeni nesil telefon ailesinin üyeleri olan, NT62I görüntülü telefon ve NT10D sayısal ofis telefonları olmak üzere 2 yeni ürünüyle elektronik ürünler kategorisinde “İyi Tasarım” ödülüne layık görüldü. Karel adına ödülü, Karel Mekanik ve Endüstriyel Tasarım Ekibinden Nurtan Meral ve Tahsin Çetinoğlu teslim aldı.

Ödül alan ürünlerden ilki Karel NT62I, görüntülü iletişimi ofis ortamına taşıyan gelişkin SIP tabanlı bir video telefon. Renkli ve dokunmatik ekranı olan, ayarlanabilir ekran ve gövde duruşuna sahip, kişiselleştirilebilir ekran grafikleri ve resim çerçevesi ile kullanıcı dostu ekran arayüzü olan gelişmiş bir video telefon seti.

Ödül alan diğer ürün Karel NT10D, santral özelliklerininin kullanımında kolaylık ve hız sağlayan sayısal telefon seti. Genel ofis kullanımına uygun özelliklerle donatılmış, kullanıcı dostu, LCD ekranlı, numaraların programlandığı hızlı arama tuşları, sesli mesaj özellikleri ile fonksiyonel kullanım sağlayan telefon seti.

“Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” Hakkında:
Bir tasarım değerlendirme sistemi olan “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, TURQUALITY® Programı dahilinde Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle düzenleniyor. Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, nitelikli tasarımları teşvik ederken, Türk endüstrisinin stratejilerine yön vermeyi ve toplumda tasarım farkındalığını yükseltmeyi hedefliyor.

  5 yıldızlı otelde de fare var

Yarışmaya, son kullanıcıyı hedefleyen, belirli bir işleve sahip, endüstriyel yöntemlerle üretilmiş ve piyasaya sürülmüş, tasarımcısı, üreticisi veya marka sahibi T.C. kökenli olan ürünler, en fazla 3 yıl önceden piyasaya sürülmüş olması kaydıyla aday olabiliyor.

Design Turkey 2010 Endüstriyel Tasarım ödülleri 7 Aralık 2010 akşamı düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”ni kazananlar 30 kişinin yer aldığı dünyaca ünlü uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından seçildi. Jüri, yapılan seçimlerle ön elemeyi geçen başvurular arasından toplam 222 ürünü sektörel bazda değerlendirilerek, “İyi Tasarım” ölçütlerini yerine getiren tasarımlara ödüllerini verdi.

Bu değerlendirmede belirlenen ölçütler arasında rakiplerinden farklı, işlevsel, kullanılabilir, kullanıcının ihtiyaçlarına cevap veren, estetik, insan sağlığına, güvenliğine ve çevreye zarar vermemesi, faydası ve maliyetinin orantılı olması ve kaliteli bir üretim için detaylandırılmış olması gibi kriterler yer alıyor.
Karel Hakkında:

Özgün telefon santralı tasarımları ile Türkiye’de kurumsal haberleşme pazarının elektro mekanik sistemlerden elektronik sistemlere geçişine öncülük ederek PBX pazarını yaratan Karel, uluslararası araştırma kurumu MZA verilerine göre konusunda dünyanın ilk 15 üreticisi arasında yer alıyor. 1986 yılında kurulan Karel, bugün yenilikçi iletişim teknolojilerini tüm dünyaya sunan global bir lider firma. Karel kamu ve özel sektör işletmelerinin ihtiyaçlarına yönelik, her kapasite segmentinde ve farklı ihtiyaçlar için farklı teknolojilerde haberleşme ürünleri ve çözümleri geliştirmekte, üretmekte ve bunların yurtiçi ve yurtdışı satış ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir