Anasayfa / Şirket Haberleri / DiaSa 1000. Mağazasını Kozyatağı’nda Açtı

DiaSa 1000. Mağazasını Kozyatağı’nda AçtıDiaSa’nın Türkiye’deki 1000. mağazasının Kozyatağı’nda açılıdı. Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer 11 yıl önce yaratılan DiaSA markasının bir başarı hikayesi olduğunu, 7 yıl önce göreve geldiğinde 200 civarında mağazaya ve 1 depoya sahip olduklarını, bugün gelinen noktada 1000. mağazayı açtıklarını, 5 ayrı yerde depoları bulunduğunu söyledi.

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yayılan DiaSA’nın kendileri için gurur kaynağı olduğunu ifade eden Dinçer, ”11 yılda 1000 mağazaya ulaştık. 2 bin mağazaya ulaşmak için 11 yıl daha beklemeyeceğiz. Birkaç yıl sonra 2 bininci mağazamızın kutlamalarını yapacağız” diye konuştu.
Türkiye ekonomisinin gelişimine dikkati çeken Dinçer, bu gelişiminde organize perakende sektörünün de önemli olduğunu hatırlattı.

Organize perakendenin gelişiminin kayıt dışı ekonomiye karşı büyük bir güç olduğunu anlatan Dinçer, Sabancı Grubu’nun da bu sektörde çok iddialı olduğunu, perakendeyi ana iş alanı olarak gördüklerini ve bu iddialarının bundan sonra da süreceğini kaydetti.

Dinçer, bin mağazanın 320’sinin franchise modeliyle işletildiğini bildirdi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Dinçer, tedarikçilerinden Ülker’in sektörde rakipleri olmasına ilişkin bir soru üzerine, ”DiaSA olarak tüketicinin ihtiyaçlarını raflarımıza yansıtmak zorundayız. Tedarikçimizin perakende alanına girmesi ilk kez olmuyor. Eminim bu konu ayrı ayrı yönetilecektir” dedi.

Dinçer, mağaza hedeflerine ilişkin bir soruyu da ”Kesin rakam veremiyoruz. Ancak DiaSA her üç yılda bir kendisini katlayacak şekilde büyüyor” dedi.

  Beymen "Shu" Mağaza KonseptiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir