Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Dika’dan Siirt’te ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’

Dika’dan Siirt’te ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’Dika Tarafından Siirt’te Yeni Girişimci Adaylarına ‘Uygulamaları Girişimcilik Eğitimleri’ Verileceği Belirtildi

DİKA tarafından Siirt’te yeni girişimci adaylarına ‘Uygulamaları Girişimcilik Eğitimleri’ verileceği belirtildi.

DİKA, Siirt Yatırım Destek Ofisi tarafından yapılan yazılı, Siirt’te özellikle yerel girişimcilerin Mali ve teknik açıdan yetersiz oluşundan hareketle hem yeni girişimlerinde profesyonel bir yaklaşım geliştirebilmeleri hem de onlara Mali destek olanaklarını sağlamak amacıyla Siirt Sanayi ve Ticaret Odası ve Kurtalan Kaymakamlığı ile işbirliği çerçevesinde ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ düzenleneceği bildirildi.
DİKA eğitimlerinin gerçekleştirilmesi için 2010 Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında gerekli Mali desteği sağlayacağı ifade edilen açıklamada, ‘Siirt Sanayi ve Ticaret Odası ile Kurtalan Kaymakamlığı da bu eğitimleri KOSGEB ile işbirliği içerisinde gerçekleştirecek. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini alıp bir iş planı dahilinde KOSGEB’e başvuranlar yeni kuracakları işlerinde 27 bin TL’ye kadar hibe desteği ve 70 bin TL’ye kadar sıfır faizli krediden yararlanabilecek. Eğitimin Ocak ayı sonuna doğru gerçekleştirilmesi planlanıyor’ denildi.

(MER-NİL-NÖZ) – SİİRT

  2014 Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'na Başvurular BaşladıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir