Haberler

Dış ticaretin en kolay yolu

Dış ticaretin en kolay yolu

Türkçe dahil 26 dilde yayın yapan uluslararası ticari tanıtım ve araştırma portalı Kompass’ta, 3.5 milyon şirkete ait bilgi ve 60 bin çeşit ürün sergileniyor.

ULUSLARARASI ticari tanıtım ve araştırma portalı Kompass’ın veritabanında, firma profillerini yayınlatmak, detaylı ürün ve marka tanıtımı yapmak mümkün. Halen 70 ülkede faaliyet gösteren Kompass, Türkçe de dahil 26 dilde yayın yapıyor. Sitede 89 sektörden 60 bin çeşit ürün sergileniyor. Konıpass’ın veri-tabanında 3.5 milyon firmanın bilgileri yayınlanıyor. Bunun 11 bini Türk şirketlerinden oluşuyor…

İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNÜ BULUN

Kompass Genel Müdür Yardımcısı Orhan Çağlayan, “Kompass’ın ürün sınıflandırma sistemi, en büyük özelliklerimizden biri. Bu sayede alıcılar tam olarak ne arıyorsa o ürünle alakalı firmalara ulaşabiliyor” diyor. Örneğin bizler için “fındık” sadece fındıktır. Oysa bir çerez imalatçısı ya da gıda sektöründe faaliyet gösteren bir şirket için kabuğu kırılmış yaş fındık, kavrulmuş fındık, rendelenmiş fındık ve toz fındık gibi farklı özellikleri olan bir ürün anlamını taşıyabilir. İşte Kompass’taki ürün sınıflandırma özelliği, bu tür karışıklıkların önüne geçerek, alıcıların istediklerini ürünlere çok kolay ulaşmalarına imkan sağlıyor. Şirketlerin sadece iş odaklı bir ortamda bir araya gelmelerini sağladıklarını vurgulayan Çağlayan, sundukları hizmetleri şöyle sıralıyor:
“Hizmetlerimizi tanıtım ve araştırma başlıkları altında toplayabiliriz. Tanıtım hizmetleri sayesinde üyelerimizin yeni müşteriler bulmalarına katkı sağlıyoruz. Araştırma hizmetlerini ise pazar araştırması, satış ekibine veri sağlamak, portföy genişletmek ve doğrudan pazarlama yapmak şeklinde sıralamak mümkün.”

YIL BOYUNCA AÇIK FUAR GİBİ

Kompass üyeleri, sitede detaylı profillerini yayınlayabiliyor. Böylece 70 ülkede 365 gün fuara katılıyormuş gibi ithalatçı firmaların ürünlerini görme şansı bulabiliyorlar. Kom-pass’a üye olmanın maliyeti; görselliğin boyutu, ilk sıralarda yer alma, araştırma aboneliği gibi hizmet detaylarına göre değişiyor.

Yeni başlayan Connection by Kompass hizmeti de şirketlere çok önemli avantajlar sağlayabilir. Bu hizmetle şirketler Kompass üzerindeki profillerine ve kendi web sayfasına gelen ziyaretçilerin hangi firmalardan olduğunu tespit edebiliyor. Bu sayede şirketler web sayfalarını ziyaret etmiş ancak iletişime geçmemiş potansiyel müşterilerini belirleme ve irtibata geçme imkanına kavuşuyor.

Kompass, bazı ticaret odası üyelerine özel indirimli yayın paketi sunuyor. Ayrıca, tüm Kompass hizmetlerinin devletin dış ticareti destekleri kapsamında yer aldığını da belirtelim. Yani firmalar, ödedikleri hizmet bedelinin yüzde 70’ini devletten geri alabiliyor.

Türkiye’den en çok talep edilen 25 ürün
Elektrik üretim ve dağıtım malzemeleri Çakıl taşı, çakıllı kum, kum ve toprak inşaat malzemeleri yapı elemanları Ekmek fırını ve pastane malzemeleri Traktör ve motorlu kültivatör Kümes hayvanları, yumurta üret, ekipmanı Tıbbi ve cerrahi aletler Çevre danışmanları Prefabrike, sera, veranda ve camlı yapılar Gıda ürünlerinin işlenmesi ve ambalaj malz. Seyahat acenteleri, tur operatör hizmet. Duvar ve yer kaplamaları Korkuluk, ızgara, parmaklık, çit, kapı Kozmetik, saç, cilt ve diş temizlik ürünleri Sepetçilik malzemeleri Elbise Dondurulmuş, derin dondur, gıda ürünleri Metal işleme ekipmanları Catering makine ve donanımları Metal atıkları Gübre Şekerleme Rezervuar, lavabo, küvet Peynir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu