Anasayfa / Şirket Haberleri / Doğan Optik, Sarar ile el sıkıstı

Doğan Optik, Sarar ile el sıkıstı

Logo Group, TVVC-Lamy gibi dünya markalarıyla yaptığı ortaklıklar sonucu ünlü birçok markayı bünyesine katan Doğan Optik, son olarak Sarar Giyim ile de el sıkıştı.

dogan sararBu ortaklık sonucunda da optik ve güneş gözlüklerinden oluşan ‘Sarar EyewearJ koleksiyonu tüketicilerle buluştu.

Sarar, koleksiyonları ile erkek ve kadın hazır giyiminde Türkiye’de söz sahibi olmayı başaran markalardan biri. Bu markanın gücünü gözlük sektörüne de taşımak isteyen Doğan Optik, Sarar Giyim ile el sıkışarak ‘Sarar Eyewear’ markasını yarattı. Moda sektörüne bakıldığında en dikkat çekici aksesuarların başında gözlüklerin geldiğini, bunun için de optik ve güneş gözlüğü tasarımlarını ‘Sarar Eyewear’ adı altında sunmaya karar verdiklerini söyleyen Sarar Giyim CEO’su Emre Sarar, şöyle devam ediyor: “Doğan Optik, kurulduğu günden bu yana dünyaca ünlü birçok gözlük markasının tek ithalatçısı olma özelliği ile Türkiye’nin öne çıkan gözlük üreticilerinin başında geliyor. Bu nedenle kendileri ile el sıkışmayı tercih ettik.”

Optik ve güneş gözlükleri

‘Sarar Eyewear’ gözlük tasarımları Doğan Optik tarafından yapılıyor. Koleksiyonlar yaratılırken Sarar Giyim’de o sezon yer alan temalar, detaylar ve renkler dikkate alınıyor. Güneş gözlüğü ile giyim koleksiyonlarının uyumlu ve birbirini tamamlıyor olmasına özel önem verilerek müşterilerinin beğenisine sunuldu. Doğan Optik’in Türkiye genelinde sahip olduğu 400 satış noktasında koleksiyonlarına ulaşabileceğini söyleyen Sarar, “Sarar Eyewear koleksiyonundaki ürünler, modayı ön plana çıkaran ve kendine has tarzını koruyarak değişen trendleri de yansıtan özelliklere sahip. Bunun yanı sıra üretimde kullanılan asetattan, güneş lenslerine kalite ön planda tutuldu. Hem optik hem de güneş gözlüğü olarak kadın ve erkek modellerimiz mevcut” diye anlatıyor.CE normlarına uygun

Sarar Eyevvear, CE normlarına uygun olup, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan onaylı, garanti belgesine sahip. Koleksiyondaki güneş gözlükleri, zararlı güneş ışınlarından gözleri korumak için UV filtreli, antrefle kaplamalı ve polarize camlar kullanılarak üretiliyor. Henüz çok yeni bir marka olmasına rağmen müşterilerinin gözlük tasarımlarını merakla beklediklerini söyleyen Sarar, şunları ekliyor: “Sarar olarak moda dünyasında kalitemiz ve özenli işçiliğimizle öne çıkıyoruz. Bu nedenle müşterilerimiz alıştıkları Sarar kalitesini rahatlıkla Sarar Eyewear’de de bulabilecekler. Modayı takip eden, özenli işçiliğe önem veren, fark yaratan tasarımları tercih eden tüketicileri hedefliyoruz.”

Yeni markalar sırada

Doğan Optik’in koleksiyonunu oluşturduğu pek çok marka mevcut. İtalyan ve Fransız designer’lar ile modayı ön plana çıkaran koleksiyonlar hazırlayıp, değişen trendleri ve kaliteyi ön planda tutarak, her yüze, her tarza uygun ürün çeşitliğimiz ile sektöre yön veren şirket, 2009 yılında Tag Heuer’in üreticisi Logo Group ve 2011 yılında Kenzo’nun üreticisi TWC-Lamy firmaları ile yaptığı ortaklıklar sonucu dünyaca ünlü birçok markayı bünyesine katmış bulunuyor.

Son olarak Türkiye’nin tekstil devlerinden Sarar ile güzel bir işbirliğine girdiklerini söyleyen Doğan Optik CEO’su Hakan Doğantekin, “Hali hazırda görüşmelerini sürdürdüğümüz yeni dünya markalan var. 2013 yılında da yeni yapacağımız anlaşmalarla pazardaki pasta payımızı daha da genişleteceğiz. Sarar Giyim ile hazırladığımız koleksiyonlar bu yıl raflarda yerini almaya başladı” diye anlatıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir