Anasayfa / Şirket Haberleri / Doğuş Grubundan Yeni Bir Fırsat Sitesi

Doğuş Grubundan Yeni Bir Fırsat SitesiDoğuş Grubundan Yeni Bir Fırsat Sitesi

Sanal dünyada gerçekleşen alışveriş etkinlikleri son beş yıldır hızla büyüyor. 2011 yılında e-ticaret alanında bir önceki yıla göre yüzde 50’nin üzerinde büyüme gerçekleşti ve sektörün hacmi 22 milyar lirayı buldu. 60 binin üzerinde sanal mağazanın bulunduğu bu alanın 2012 yılında da büyümesini sürdürmesi bekleniyor.

Büyümenin devam edeceği beklentisi girişimcileri olduğu gibi holdingleri de bu alanda yatırıma itiyor. Geçen yıl hayata geçirilen private shopping (özel alışveriş) sitesi Enmoda.com ile bu alana yatırım yapmaya başlayan Doğuş Holding bu yatırımlarını arttırarak sürdürmeyi planlayan şirkederden. Zira geçen hafta holding, SK planet ile e-ticaret konusunda yeni bir işbirliği için mutabakat anlaşması imzalayarak bu alanda yeni iş imkan lan yaratmaya ne kadar hevesli olduğunu bir kez daha gösterdi.
Geçen yıl Doğuş Yeni Internet Reklam ve Pazarlama Hizmetleri AŞ’yi kurarak internet alanındaki tüm yadnmlannı bu şirket bünyesinde toplayan holding de, şimdilerde bir firsat sitesinin kurulumu için çalışmalar hararede sürdürülüyor. ‘Günün Bonus’u ismini taşıyacağı söylenen bıı site, nisan ayı gibi fâaliyetlerine başlayacak.

Fırsat sitesi fikrinin doğuşu ise oldukça ilginç. Fikir, Garanti Bankası’nm reklam ajansı, Alametifarika’nın Bonus Card için oluşturduğu bir stratejiden doğmuş. Ancak sonrasında Doğuş Grubu bu fikri beğenmiş ve kendi bünyesinde bu yatınmı yapmaya karar venniş. Hatta Alametifarika’da bu fikri bulan kişi de gnıba transfer edilip, sitenin yönetimi görevine getirilmiş. Büyük bir gizlilikle sürdürülen çalışmalar sonucunda nasıl bir site çıkacağı ve diğer sitelerden farkının ne olacağı sektörde merak konusu.

  Ülker Golf 5 Yıldızlı Otellerde Kiosk AçacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir