Anasayfa / Şirket Haberleri / DOMİNO’S PİZZA STRATEJİYİ YERİNDE İZLEMEYE GELİYORLAR

DOMİNO’S PİZZA STRATEJİYİ YERİNDE İZLEMEYE GELİYORLAR



Türkiye’de 16 yıldır faaliyet gösteren Dominos Pizza, bugün 262 şubesi ve 70 franchise ile Türkiye pizza endüstrisine öncülük ediyor.

Hatta Türkiye 2011 yılında büyüme yüzdesi ile tüm dünyada Hindistan’ı da geçip birinci sıraya yerleşti. Performansı nedeniyle Rusya’nın sorumluluğunu da aldı.




Şube sayısı ile de 70 ülke arasında fark yaratarak uluslararası alanda bir başarıya imza attıklarını söyleyen Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga, ürün ve hizmette yaptıklarını yenilikler ve gelişmelerin hem Türkiye’de sektör lideri olmalarını hem de dünyadaki Domino’s Pizzalar arasında farklı bir konuma gelmelerine olanak sağladığının altını çiziyor. Bu anlamda yaptıkları Ar-Ge çalışmaları, inovasyon-lar ve gelişmiş franchise sisteminin birçok ülke tarafından övgü ile karşılandığını anlatan Saranga, bu stratejilerini yerinde incelemek isteyen birçok ülkeden misafir ağırladıklarını da anlatıyor.

Şube sayısının da hızla arttığı 2012 yılının ilk yarısında, 3.4 milyar dolar ciro elde ettiklerini söyleyen Saranga, “2013 yılı hedefimiz; 100 yeni şube açarak, ciromuzda yüzde 50 artış sağlamak ve 6 bin 695 çalışan sayısına ulaşabilmek.

Küresel perakende satışlarımızda her yıl yüzde 5-8 oranında büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diyor. Dominos Türkiye ise bu hedefin üzerine çıkmayı niyetinde.

  Yatırıma doymadı yeni pazarlar arıyor



Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir