Anasayfa / Turizm ve Tatil / Dubrovnik’e Vizesiz Tatil Fırsatı Bitiyor

Dubrovnik’e Vizesiz Tatil Fırsatı BitiyorSon 2 yıldır binlerce kişinin akın ettiği Dubrovnik’e vizesiz girme avantajını değerlendirmek isteyen yerli turist, seyahat acentalarına akın ediyor.

Hırvatistan’ın önümüzdeki yıl AB’ye girecek olması, vizesiz Dubrovnik tatili fırsatını bitirecek. Son 2 yıldır binlerce kişinin akın ettiği Dubrovnik’e vizesiz girme avantajını değerlendirmek isteyen yerli turist, seyahat acentalarına akın ediyor. Jolly Tur talebe karşılık, uzun balkanlar programlarının yanı sıra tek şehir Dubrovnik turlarına başlarken, Hırvatistan Havayolları da 25 Mayıs’ta İstanbul’dan sefer başlatıyor..

Vize olmaması ve Avrupa’ya göre daha ucuz olması Balkanlar’a ilgiyi daha da artırıken, Dubrovnik’in son iki yıldır gördüğü talep ”Hırvatistan 2013’de AB’ye giriyor” haberiyle tavan yaptı. Jolly Tur, talebe karşılık Dubrovnik’in de içinde olduğu 7 gece 8 günlük Baştan Başa Balkanlar Turu’na ek olarak, tek şehir 3 gece 4 gün Dubrovnik turları başlattı.
Jolly Tur Yurt Dışı Turizm Departman Müdürü Tolga Tekin, ”son birkaç senedir ülkemizden Balkanlar’a çok ciddi bir talep alıyoruz. Makedonya, Hırvatistan, Karadağ ve geçen sene Türklere vize uygulamasını kaldıran Sırbistan tüm yıl boyunca ziyaretçilerin akınına uğruyor. Tüm bu destinasyonlar içinde tabii ki hepsinin gözbebeği Dubrovnik. Hırvatistan’ın önümüzdeki yıl AB’ye katılmasıyla vize uygulamasına başlanacak olması, ülkenin en gözde kenti Dubrovnik’e yüksek bir talep oluşturdu. Biz de Jolly Tur olarak tarafımıza gelen bu talebe karşılık sadece Dubrovnik paketini de ürün yelpazemize ekledik” dedi.

Tolga Tekin, Dubrovnik’in gördüğü büyük talepte, deniz-kum tatiliyle tarihe dokunuşun bir arada oluşuna, yeme-içmenin ve tur paketlerinin Avrupa ile mukayese edildiğinde çok ucuz ve vizesiz olmasına dikkat çekiyor.

Türk turistin Dubrovnik’e ilgisinden dolayı 25 Mayıs itibariyle Hırvatistan Havayolları da İstanbul’dan Dubrovnik’e direk sefer başlatıyor.

DUBROVNİK
Balkanlar’da Bosna-Hersek’in ardından en büyük ilgiyi Hırvatistan görüyor. Hırvatistan’ın Dubrovnik kenti, tatilin yükselen yıldızı oldu. Orta Çağ kale kenti olan ”Dubrovnik Hırvatistan’ın Dalmaçya kıyılarında tarihi bir kent ve bu kent tarih ile denize yolculuğu bir arada sunuyor.

  Türkiyenin En Gözde Kış Sporları Turizm Merkezleri

Etrafında eşsiz güzellikte olan Elafiti Adaları olarak geçen üç adalar, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Dubrovnik kıyıları dünyanın en temiz denizlerinden birine sahip. Plajları, Avrupa Birliği tarafından ‘mavi bayrak’ standartlarına uygun görülmüş. Tüm Hırvatistan’da standartlara uygun tam 150 plaj bulunuyor İklimi ve şehrin yapısıyla Bodrum’u anımsatan Dubrovnik’in en önemli bölümü ”eski Dubnovnik”. Kalın kale surlarından geçerek içeri girilen şehirde, dün ile bugünün, hala yaşayan bir şehirle tarihi bir açık hava müzesinin birlikteliği dikkati çekiyor. Şehre ilk girildiğinde insanda, zamanda yolculuk yapıp bir Orta Çağ kentinde gidildiği izlenimi oluştursa da hemen etraftaki turistler ile modern kafelerin varlığı günümüze dönülmesini sağlıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir