Şirket Haberleri

Dünya Lideri Oto Cam Tamir ve Değiştirme Şirketi CARGLASS Çağrı Merkezi’nde SYS’yi Tercih Etti

Otocam tamir ve değiştirme sektöründe hizmetin verildiği yerler; şubeler ve sanayi bölgeleri iken CARGLASS bu geleneği bozuyor. İlk müdahale ve yönlendirmeyi çağrı merkezinde yapıyor.

Dünya’da 32 ülkede faaliyet gösteren, kendine ait teknolojileriyle ön cam tamir ve değişimi konusunda Dünya lideri Carglass, sektörde en çok cam alıp satan 3. firmadır. Türkiye’de ise 13 şube ve 166 bayisiyle hizmet veren Carglass, konusunda 2.sırada yer almaktadır.

Carglass Genel Müdürü Gül Birgün sektörde bir ilk olan çağrı merkezi sistemleri ile ilgili şunları aktardı: ‘Her marka, model ve yaştaki araçların hasarlı camları için hizmet vermek (onarım veya değiştirme hizmeti) üzere tüm kaynaklarımızı açmiş durumdayız. Hasarlı camınızın Carglass şubelerimizden biri tarafından veya mobil teknisyenlerimizin, sizin istediğiniz bir yere, evinize, iş yerinize veya bulunduğunuz yere gelmesini sağlayarak ve onarım yada değiştirme işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu süreçler içerisinde Çağrı Merkezi hayati bir önem taşıyor, bu işin olmazsa olmazı, kurumsallığın bir göstergesi. Wave IP, şimdiye kadar ihtiyacımız olan tüm eksiklerimizi tek bir platformda toplayıp bize sunabilen bir sistem. Müşterilerden ve sigorta şirketlerinden gelen çağrıların tek bir numarada toplanıp oradan karşılanması, çağrıların etkin yönlendirilmesi, çağrı sonrası belirli algoritmalarla tüm gerekli raporların alınması Wave IP platformunu bizim için olmazsa olmaz kılıyor.’
444 18 19 Carglass Çağrı Merkezi’nin müşterilerine sunduğu hizmetlerle ilgili ise Birgün şöyle devam etti: ’Çağrı merkezimizi arayan müşterilerimiz 444 18 19 numaralı Carglass santralinde karşılanarak bulunduğu bölgeye en yakın bayiye veya şubemize yönlendiriliyor. Bayi tarafından tamir veya değişim işleminin gerçekleştirilmesinin ardından müşteri memnuniyetini her zaman en üst düzeyde tutmak için bayi ve müşteriler outbound arama yöntemiyle aranarak müşteri memnuniyeti raporlama sonuçları oluşturuluyor. İşte bizim çağrı merkezimizin Türkiye’de ilk olmasının temel nedeni müşterilerin dış arama yöntemiyle aranması, sonuçlar doğrultusunda gerçekleştirilen raporlama. Aldığımız sonuçlar, müşterilerimize daha kaliteli hizmet verebilmemiz için yol göstericimiz oluyor.’

Gül Birgün; ‘SYS’nin çağrı merkezi ve sesli yanıt sistemlerindeki 18 yıllık tecrübesi, satış öncesi ve sonrasında vermiş olduğu hizmet ve göstermiş olduğu özveri ileride birlikte çok daha büyük projelere imza atacağımız konusunda bize güven veriyor. Çağrı merkezimiz, kurulduğu günden itibaren hiçbir problem yaşamadan çalıştırdığımız bir sistem. Carglass olarak 2011’deki ilk hedefimiz tüm şubelerimizde 444 18 19 üzerinden hizmet vererek tüm olası müşterilerimizin 444 18 1’u tanımasını sağlamak.’ diye ekledi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu