Anasayfa / Haberler / Dünya plastik sektörü, Plast Eurasia Fuarı’nda buluştu

Dünya plastik sektörü, Plast Eurasia Fuarı’nda buluştuhttp://basinbulteni.sirkethaberleri.com/files/news/53469/headline_document1.JPG

Dünya plastik sektörü, Plast Eurasia Fuarı’nda buluştu. Türkiye ve Avrasya’nın en büyük plastik fuarı olan PlastEurasia 2010, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarıyla bu yıl 20. kez kapılarını açtı. 38 ülkeden 755 firmanın katıldığı fuarı yaklaşık 25 bin ziyaretçi gezdi. Plastik sektöründeki en yeni ürünlerin ve ekipmanların sergilendiği fuarda, 2011 yılı için çok önemli siparişler alındı.

Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) ve TÜYAP iş birliği ile hayata geçirilen Plast Eurasia Fuarı, 20. yılında Türk plastik sektörünün gövde gösterisine sahne oldu. Fuara 38 ülkeden 755 firma ve firma temsilciliği katıldı. Almanya, İtalya, İngiltere, Çin, Tayvan ve İran’ın milli katılım gerçekleştirdiği fuar, toplam 45 bin metrekare alanda yapıldı.

Fuara katılan diğer ülkeler arasında; ABD, Avusturya, Belçika, Brezilya, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, Japonya, Kanada, Kazakistan, Kuzey Kore, Malezya, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya Singapur, Tayvan, Ukrayna ve Yunanistan yer aldı.

Avrupa’nın dördüncü büyük plastik üreticisi olan ve Avrasya coğrafyasında çok önemli bir etkinliği olan Türkiye, Plast Eurasia Fuarı’nda başlıca ihracat pazarlarından önemli ziyaretçileri de ağırladı.
PAGEV Başkanı Mehmet Uysal, Plast Eurasia Fuarı’nın sektördeki gelişmelere ayna tuttuğunu ve firmaların fuardaki performansının gelecek yılın nasıl geçeceğine dair önemli ipuçları verdiğini söyledi. PAGEV Başkanı, fuarın gelişiminin bir bakıma sektörün gelişimiyle paralel gittiğini ve yıllar içerisinde Plast Eurasia’nın Türkiye’nin ve Avrasya’nın en önemli plastik etkinliği haline geldiğini vurguladı. Uysal, 20 yıl önce bin metrekare alanda gerçekleşen fuarın bu yıl 45 bin metrekarelik alanda ziyaretçilerini ağırladığını ve bunun da fuarın her geçen yıl gücünü ve etkinliğini artırdığını ortaya koyduğunu kaydetti.

  Kokoreç AB’ye eğitimle girecek

Plastik Sanayicileri Ar., Ge.ve Eğitim Vakfı Hakkında:

PAGEV, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı olarak 1989 yılında kurulmuştur. Halen İstanbul Sefaköy’de ki merkezinde faaliyet gösteren ve 300 civarında aktif üyesi bulunan PAGEV, sürekli gelişerek, Türk Plastik Sektörünü yurtiçi ve yurtdışı platformlarda başarı ile temsil eden bir kurum haline gelmiştir.PAGEV, dünyadaki gelişime paralel olarak, ülkemizde de hızlı bir büyüme gösteren ve çoğunluğu KOBİ niteliğindeki işletmelerden oluşan Türk Plastik Sanayinin örgütlenme ihtiyacını karşılamak, sektörü başta mesleki eğitim olmak üzere, kalite, teknoloji, verimlilik ve rekabet gücü açısından gelişmesini sağlayarak, dünya ile bütünleşecek bir alt yapıya kavuşturmak, kamuoyu ve kamu kurumları ile ilişkileri geliştirerek plastik imajını arttırmak ve sektörün önemini duyurmak, araştırma çalışmalarına katkıda bulunarak sektöre kalifiye işgücü ve teknolojik üstünlük sağlamak ve plastik sanayine her konuda öncülük etmek üzere özel vakıf statüsü ile kurulmuştur.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir