Şirket Haberleri

Dünyaca tescil edilen bir marka: PISERRO

Dünyaca tescil edilen bir marka: PISERRO

ABD dahil 41 ülkede tescil edilmiş bir marka Piserro. Hedefi Paris’ten New York’a, Bounes Aires’ten Londra’ya, Pekin’e kadar bu kentlerde yaşayanların aradığı bir marka olmak…

piserroBİR cekete tam 180 el değiyor. 33 saniyede bir pantolon, 50 saniyede bir ceket üretiliyor. Binbir ustalık ve emekle çıkan “Piserro” markalı Türk takım elbiseleri dünyanın 41 ülkesinde artık “tescilli bir marka”.

1973’te Kahramanmaraş’ta 18 metrekare bir terzi dükkanında isteyene ceket, dileyene takım elbise dikliyordu. 2006 yılında bu dükkan 16 bin metrekare büyüklüğünde koca bir takım elbise fabrikasına dönüştü. Yılların Terzisi Ali Rıza Kısakürek 40 yıllık emeği sayesinde yüzlerce işçisiyle günde yüzlerce takım elbise üretirken, yılın iş kadını seçilen kızı Ayşeğül Kısakürek dev fabrikanın imalat sorumlusudur. Oğul Uğur Kısakürek ihracat ve pazarlama departman sorumluluğunu yürütürken, bugün ülke içinde ve dışındaki mağazalar zincirlerine bakan isim ise yeğen Hakan Kısakürek’tir.
“Normal bir işi bir kez seviyorsanız konfeksiyonu üç kez seveceksiniz” diyen Ali Rıza Kısakürek’in duyduğu heyecanı bu sözleri anlatmaya yeter mi bilemiyoruz, ama bugün Piserro yurtdışında, Rusya’da, Mısır’da, İran’da kendi adıyla onlarca mağazaya sahip. İstanbul, Ankara başta olmak üzere 15 ilde yine kendi adıyla mağazaları bulunuyor. Çok yakında beş ayrı ilde daha yeni mağazaların açılması için çalışmalar yapılıyor.

Fransız ressam Pissaro’dan mülhem, “Piserro” markası, ciddi rakamlar ödenerek ABD dahil 41 ülkede tescil ettirilmiş bulunuyor. Markanın imalatından, ihracatından ve mağazalar zincirinden sorumlu genç kuşaklar Ayşegül, Uğur ve Hakan Kısakürek’in hayali şimdi sadece Paris’in Şanzelize’sinde değil. Bounes Aires’te, New York’ta, Londra’nın göbeğinde, Ro-ma’da, Pekin’de Piserro’yu görmek ve orada yaşayanların aradığı bir marka yapmak…

Ali Rıza bey’in hayali ise, “Anadolu kaplanına”yakışır bir düş: “Halen 700 olan çalışan sayısını bin 500’e çıkartacak yatırımları yapabilirsem bahtiyar olurum. İplik fabrikası için bir lira harcar bir kişiye iş yaratırsınız. Konfeksiyonda ise bir lira harcar 10 kişiye iş verirsiniz.”

Evet, her 33 saniyede bir pantolon, her 50 saniyede bir ceket gün sonunda bin 500 takım elbise demek oluyor Piserro’da.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu