Anasayfa / Turizm ve Tatil / Ege’deki önemli tatil beldelerinden Alaçatı, “bir sörf cenneti”

Ege’deki önemli tatil beldelerinden Alaçatı, “bir sörf cenneti”The Times, “Rüzgar sayesinde Alaçatı, dünyanın başlıca sörf destinasyonlarından biri haline geldi” diye yazdı.
Ege’deki önemli tatil beldelerinden Alaçatı, “bir sörf cenneti” olarak ilan edildi. İngiliz The Times gazetesi, “Bir zamanlar çok sakin bir balıkçı köyü olan Alaçatı, keşfedilince sörfçü cenneti oldu” dediği haberinde, “Rüzgar sayesinde Alaçatı, dünyanın başlıca sörf destinasyonlarından biri haline geldi” ifadesini de kullandı.
İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Times, “Rüzgarı Yakalamak için Türkiye’de” başlıklı haberinde Alaçatı için “Bir zamanlar çıplak bir körfeze bakan, rüzgarlar tüm güçlü estiği, çok sakin bir balıkçı köyü Alaçatı, rüzgarlarının sayesinde keşfedilince bir sörfçü cenneti” haline geldiğini yazdı.

“Sörf genellikle 30 mil saatte estiği, 10 bin nüfuslu balıkçı ve tarım kasabasını tamamen değiştirdi” denildiği haberde, Alaçatı’da geçen hafta sonunda düzenlenen Profesyonel Sörfçüler Derneği Şalom Dünya Kupası yarışmalarına 30 ülkeden 64 erkek ve 19 kadın sporcunun katıldığı, yarışmaların 7 bin 500 hayran tarafından izlendiği kaydedildi.
“Rüzgar sayesinde Alaçatı, dünyanın başlıca sörf destinasyonlarından biri haline geldi” ifadesi de kullanıldığı haberde Alaçatı, başlıca sörf merkezleri Canary Adaları ve Cape Verde’ye yakın bir konumda bulunduğuna dikkat çekildi.

The Times haberinde Alaçatı’nın potansiyelinin iyice anlaşılmaya başladığı 1990 yıllarının sonundan bu yana kentte 10 sörf okulunun açıldığını, burada sporun, Alaçatı’nın 2004 yılında Avrupa sörf şampiyonasına evsahipliği yapması ile iyice ivme kazandığını vurguladı.

  Bodrum Tatil Yerleri Bodrumda Gezilecek YerlerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir