Şirket Haberleri

Egeli ihracatçılardan başarı hikayeleri

Geçtiğimiz günlerde Tübitak tarafından iyi örnek seçilen ve ayrıca ödüllendirilen 7’nci Çerçeve Programı projesi olan “Baharatların Dekontaminasyonu” projesinin yürütücüsü olan Ege ihracatçı Birlikleri, bu kez de koordinatörlüğünü yaptığı “Küme Yöneticileri İçin Kapasite Gelişimi Projesi” ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından başarı hikayesi olarak yayımlandı.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği’nin KOBI ve işletmelere yönelik olarak sunduğu “Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programı – CİP” kapsamında desteklenen ve başarı hikayesi olan Türk ortaklı projeleri tek çatı altında topladı. Ege ihracatçı Birlikleri’nin koordinatörü olduğu “Küme Yöneticileri İçin Kapasite Gelişimi Projesi” de İnovasyon Projeleri alanında yayımlanan başarı hikayeleri arasında yerini aldı. Ege ihracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, Ege İhracatçı Birlikleri olarak ihracatı artırmak için Egeli firmalarla yürüttükleri projeler ile destek sağlamaya çalıştıklarını söylüyor ve şöyle devam ediyor:

“Projelerimizin sayısı gün geçtikçe artıyor. Henüz 7’nci Çerçeve Programı projemizin gururunu yaşarken kümelenme projemizin de başarı hikayeleri arasına girmesi gururumuzu iki katına çıkardı. Yaptığımız çalışmaların Türkiye’nin önde gelen kurumlan tarafından takdir edilmesi ile 2023 ihracat hedefine ulaşmamız için doğru yolda olup doğru adımları attığımızı gördük. Bundan sonra da hem ulusal hem de uluslar arası platformda projeler geliştirmeye devam edeceğiz.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu