Anasayfa / Şirket Haberleri / Egeyapı, tek projeyle 800 dönüm inşaat yapacak

Egeyapı, tek projeyle 800 dönüm inşaat yapacakEgeyapı Group, Emlak Konut GYO ile birlikte Bağcılar’da geliştireceği projede 800 bin metrekarelik karma bir inşaat yapıyor.

35 yıllık geçmişinde 200 bin metrekarelik inşaat üreten Egeyapı Group, önümüzdeki dönemde portföyününü dörde katlamayı planlıyor.

Şu anda geçen yıl başlayarak yapımını sürdürdüğü dört ayrı projede 154 bin metrekarelik inşaat için çalışmalarını sürdüren şirket, bir yandan da Emlak Konut GYO ve Emlak Konut Pazarlama ile beraber Bağcılar’da geliştireceği 800 bin metrekarelik proje için çalışıyor. Şu anda 3 bin olan konut üretimini 2014 yılına kadar 6 bine taşımayı planlayan Egeyapı Group’un yüksettiği bu hedef çizgisinde Bağcılar’daki proje en önemli noktalardan biri olarak değerlendiriliyor.

Avrupa’da da iddialı
800 bin metrekarelik çalışmayı, gündemlerindeki en önemli proje olarak değerlendiren Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “İnşaatına başlayacağımız yeni proje için ön talep toplamaya başladık. İçerisinde 3 bin adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, ofisler, eğitim kompleksi, açık hava çarşısı, spor salonları ve 100 bin metrekare yeşil alan bulunacak.
Proje tamamlandığında içinde 15 bin kişinin yaşayacağı bir kent haline gelecek. Tasarımıyla Türkiye’nin en iddialı projelerinden biri olacak. Ayrıca, toplam 800 bin metrekarelik inşaat alanıyla Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma inşaat projelerinden birine imza atmış olacağız. İlk etap teslimi ise 24 ayda tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Diğer yandan, 2010’da başladıkları dört proje hakkında da bilgi veren Kabadayı, bunları, Beşiktaş’ta Shangri-La Oteli’ne 42 bin metrekarelik otel inşaatı, Maslak’ta 21 bin metrekarelik Kapital İş Merkezi, Esenyurt’ta Topkapı İnşaat ile birlikte gerçekleştirdikleri 72 bin metrekarelik Orion Park ve Kartal’daki 19 bin 500 metrekarelik İz Tower İş Merkezi olarak ifade etti.

  Avrupanın Büyüme Şampiyonu PepsiCo İçecek

Esenyurt’taki projeyi 461 konut, 17 ofis ve 41 dükkân olarak tasarladıklarını belirten Kabadayı, Kartal’daki çalışmanın ise 168 rezidans ve 8 ticari ünite olarak planlandığını ifade etti.

DÖRT AYRI İLÇEDE DÖRT PROJEYLE 154 BİN METREKARE ÜRETİYOR
BEŞİKTAŞ: 42 bin metrekarelik inşaat alanına sahip 7 yıldızlı, 200 yatak kapasiteli uluslararası otel zinciri Shangri-La Oteli’nin inşaatını sürdürüyor. Yatırımcısı Tanrıverdi Holding olan projeyi, şirket, Haziran 2012’de teslim etmeyi planlıyor.
ESENYURT: 72 bin metrekarelik inşaat alanı üretiyor. 461 konut, 17 ofis ve 41 dükkandan oluşan Orion Park Residence isimli projenin inşaatını Topkapı İnşaat ile ortaklaşa gerçekleştiren şirket, teslimleri Haziran 2012’de yapmayı hedefliyor.
MASLAK: 21 bin metrekarelik Kapital İş Merkezi’nin inşaatına başladı. Yatırımcısı Kapital Gayrimenkul olan proje, bir ay sonra tamamlanacak.
KARTAL: 19 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip İz Tower İş Merkezi’ni yapılandırıyor. Projede 168 rezidans ve sekiz ticari ünite yer alıyor. Projenin teslim tarihi Kasım 2012 olarak belirlendi.

Milliyet
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Pizzabulls’un Yurt Dışındaki İlk Şubesi Londra’da Açıldı

BİR DÜNYA MARKASI OLMA HEDEFİYLE YOLA ÇIKAN YEREL PİZZA ZİNCİRLERİNDEN PIZZABULLS, 12 YILDA 46 ŞUBEYE …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir