Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Eğlenceli reklamların slogan benzerliği

Eğlenceli reklamların slogan benzerliğiGeçen yıl Ata Demirer’in yer aldığı “Teknik Direktör” ve “Vampir Edward” reklamlarıyla Avealı olmanın avantajlarını esprili bir dille anlatan şirket geçen hafta yeni reklam kampanyasıyla mecralara çıktı. 4 reklam filminden oluşan “Avea Çalışıyor” kampanyası hepimizin iş hayatında yaşadığı bir ‘iç görü’ üzerine kurulmuş; Çalıştığımız şirkette esas işi biz yapıyoruz, biz olmasak sistem çöker…
Teknoloji merkezinde bir güvenlik görevlisi, çağrı merkezinde bir çaycı, bayide bir temizlik görevlisi, kapsama yatırımı çalışmasında da bir kepçe operatörü, Avea’nın son dönemlerdeki başanlannın, yatırımlannın, yüksek çalışma temposunun arkasındaki başkahraman olarak kendilerini ilan ediyor. Çekimleri Avea Teknoloji Merkezi, Avea bayileri olmak üzere 4 farklı mekanda gerçekleştirilen bu reklam filmi 4 günde çekilmiş.

TBWA îstanbul imzası taşıyan reklamların yönetmenliğini Uygar Kutlu, müziğini ise Emre Irmak üstlenmiş.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, Avea’nın dönüşüm sürecinde yeni bir pazarlama dili oluştuaırken kendileri için en kritik noktanın Avealılar’a yaşatılan güzellikleri ön plana çıkarmak ve her anlamda tüketicinin yüzünü güldürmek olduğunu söylüyor.

Ancak oldukça eğlenceli olan bu reklamlarla ilgili birkaç tespitim var. Öncelikle reklamın sloganı, uzun yıllardır İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kullandığı “Büyükşehir çalışıyor”la aynı. Sloganın söyleniş şekli ise ‘Doritos Akademi’yle benzerlik gösteriyor.

  Geleceğe Yön Veriyoruz Biz Eğitimi SeviyoruzYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir