Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Ekim Zamlarından Sonra Memure Ek Zam

Ekim Zamlarından Sonra Memure Ek Zam2011 Ekim Zamlarından Sonra Memure Ek Zam Olacakmı?

Sigara, gıda ve giyimdeki fiyat artışları tetikledi; Ekim ayı enflasyonu yüksek çıktı. Artan enflasyon, memur ve emekliye ek zam yolunu açtı.

Enflasyon; dolardaki yükseliş, sigara zamları, gıda ve giyim fiyatlarındaki artışın etkisiyle Ekim ayında beklentileri aştı. Ekim’de Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) yüzde 3.27, Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) yüzde 1.60 arttı. Ekim itibariyle yıllık enflasyon da TÜFE’de yüzde 7.66, ÜFE’de yüzde 12.58 oldu.
TÜFE’de en yüksek artış yüzde 14.11 ile alkollü içecekler ve tütün grubunda yaşandı. Ekim’de giyimde yüzde 7.99, gıda ve alkolsüz içeceklerde yüzde 4.04 artış gerçekleşti. Geçen ay fiyatı yüzde 40.32 artan kabak zam şampiyonu oldu.

GÖZLER KASIM AYINDA

Ekim ayı enflasyon rakamlarındaki beklenmedik artış, memur ve emekliye ek zam yolunu açtı. 10 aylık TÜFE’nin yüzde 7.95 olması, enflasyon farkını gündeme getirecek. 2011 yılı için yüzde 4+4 oranında artış öngörülen memur ve emeklilerinin enflasyon farkı alabilmeleri için enflasyonun yüzde 8.16’nın üzerine çıkması gerekiyor. Bu durumda Kasım ayı enflasyonunun yüzde 0.2’yi aşması yeterli olacak. Bu durumda memur ve emekli maaşlarına ilave zam yapılacak

  21 Ülkeye 4 Milyar Adet Yumurta SattıkYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Momentum odaklı stratejide öne çıkan hisseler

BIST-100 endeksi 2019 yılının geride kalan 13 işlem gününün 11’inde günü yükselişle tamamlamış durumda. Yılın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir