Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / El, Kol Hareketleri İle Cihaz Kontrol Etmek

El, Kol Hareketleri İle Cihaz Kontrol EtmekMJ V1.0 ile birlikte vücut hareketlerimizin cihazın üzerinde ki gömülü sensörleri ile birlikte müzikleri yönetebiliyorduk. Şimdi ki hedefimiz ise bunun bir basamak daha üstü. Canada’nın MYO’su sayesinde kolunuz ve parmaklarınızdaki hareketler ile birlikte herhangi bir cihazı uzaktan kol ve el hareketleriniz ile birlikte kontrol edebilirsiniz.

myo

Cihaz sadece tek bir aparat şeklinde bir kutuya sahip, bu cihaz ile herhangi bir cihaza Bluetooth 4.0’ün düşük enerji performansı ile bağlanabilirsiniz. Cihaz bağlanıp aktif edildikten sonra ise sizin kol ve el hareketlerinizi algılamaya başlayacaktır. Algılanan hareketler de bağlanan cihazlar da fonksiyonlar olarak karşınıza çıkacaktır. Cihazın yapımcılarına göre değişik birçok hareket ile birlikte cihazı kontrol edebilirsiniz. Parmaklarınızı şıklaştığınızda müzik çalmaya başlayabilir, elinizi yumruk şekline getirdiğinizde durabilir, el hareketleriniz ile sesi açılabilir ya da kapatılabilir. Bunların yanı sıra üretici firma API’ı geliştirmenize de olanak sağlamaktadır. Robot kontrol etme, video oyunları oynama ve müzik yapmak gibi daha birçok şey için kullanılabilir.
Video sizlere MYO’nun kullanım alanları hakkında yeterince fikir sağlayacaktır;

Ürünün arkasında şirket olan Thalmic şuanda 14.5 milyon USD’e ulaşmış durumda. A serisi ürünleri ise 149 USD ile 30,000’den fazla ön sipariş aldı. Peki siz bundan başka hangi cihaz ile sadece el hareketleriniz ile cihazları uzaktan kontrol edebilirsiniz?

Ürüne ait website: www.thalmic.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Sigara İçenlerin Beyinlerinde Açlık Hissini Azaltan Nöron Tespit EdildiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir