Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Elektirikli kombi icat etti

Elektirikli kombi icat etti2 yıllık bir çalışma ve yaklaşık 10 bin TL’lik harcama ile gerçekleştirdiği elektrikli kombinin, emsallerinin tükettiği enerjinin yarısından bile daha az tüketim yaptığını belirten mucid, iddialı firmalarla masaya oturdu.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşayan mucit Umut Yapıcıoğlu (36), kendi icat ettiği elektrikli kombinin, emsallerinin tükettiği enerjinin yarısından bile daha az tüketim yaptığını belirtti.

Yapıcıoğlu, gazetecilere tanıtımını yaptığı projesinin 2 yıllık bir çalışma ve yaklaşık 10 bin TL’lik harcama ile gerçekleştiğini aktardı.

Elektrikli kombinin, emsallerinden çok daha az elektrik harcayarak, gaz sızıntısı ihtimali olmadan ve ölüm riski taşımadan çalıştığını ifade eden Yapıcıoğlu, çocukluğundan beri makine işiyle ilgilendiğini ve kombinin içindeki bütün malzemelerin montajını kendisinin yaptığını kaydetti.
Yapıcıoğlu, ‘Piyasada, 2 tip kombi var. Bunlardan biri elektrikli diğeri ise doğalgaz ile çalışan kombiler. Ben 2 yıldan beri yeni icat ettiğim bu kombi üzerinde çalışıyorum. Bu proje için 2 yıl içinde yaklaşık 10 bin TL para harcadım. En sonunda istediğim ve kafamda olan cihazı ürettim. Cihazımı, şu anda yaşadığım evde kullanmaya başladım’ dedi.

GAZ SIZINTISI VE ÖLÜM RİSKİ YOK
Yapıcıoğlu, ürettiği elektrikli kombinin gaz kullanmadığı ve elektrik enerjisiyle çalıştığı için gaz sızıntısı ve ölüm riski taşımadığını da ifade etti.

Yapıcıoğlu şunları kaydetti: ‘İki yıl boyunca üzerinde geniş çaplı çalışmalar yaparak ürettiğim kombi, gaz ile çalışmadığı için gaz sızıntısı ve ölüm gibi riskler taşımıyor.

Bunun yanında, yine gazla çalışmadığı için baca yolu ile duman tahliye etmeyen kombi tam bir çevre dostu ve çevreye hiçbir zararı bulunmuyor.’ Yapıcıoğlu ayrıca, ürettiği kombinin çok tasarruflu olduğunu da belirterek, emsallerinin tükettiği elektrik enerjisinin yarısını tükettiğini ifade etti.

PATENT BAŞVURUSU YAPTIM
Öte yandan, geliştirdiği proje için patent başvurusunda da bulunduğunu ifade eden Yapıcıoğlu şöyle konuştu: ‘Ürettiğim elektrikli kombi için, 2010 Aralık ayında ilgili kurumlara patent başvurusunda bulundum. Marka tescili için kombimizin ismini ‘Umox’ olarak belirledim. Geliştirmeye açık olan kombi için, isim yapmış ciddi firmalarla da görüşmelerim oluyor.’ GazeteVatan

  Türkiye’nin En Verimli Elektrikli Arabası SOCRAT-EV’15Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir yorum

  1. İzmir Kombi Servisi

    cihazınız ne zaman piyasada olur . merakla bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir