Anasayfa / Haberler / Emekliler İçin İntibak Yasası Ne Zaman Çıkar

Emekliler İçin İntibak Yasası Ne Zaman ÇıkarEmekliler İçin İntibak Yasası Ne Zaman Çıkar

AK Parti’nin Kızılcahamam’da düzenlenen 18. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ndan milyonlarca emeklinin beklediği bir haber çıktı

İddialara göre, Başbakan Tayyip Erdoğan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e, intibak ile ilgili bir talimat verdi.

Kampın son gününde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan’a “Emeklilerin intibak yasası ne zaman çıkacak?” şeklinde bir soru geldi. Bunun üzerine Başbakan, Bakan Çelik’e “İntibak yasasını acilen getirin çıkartalım” dedi.

4 YIL İÇİNDE TÜM EMEKLİLER İNTİBAK ETTİRİLECEK
Konuyla ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, intibakın bir maliyeti olduğunu belirterek, “4 yıl içinde bütün emekliler intibak ettirilecek. 2014 seçimlerinden önce emeklilerimiz hakkını alacak” şeklinde konuştu.
“İNTİBAKI BU DÖNEM ELE ALIYORUZ”
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2011 yılı Ocak – Eylül bütçe gerçekleşmelerini, 2011’in yıl sonu gerçekleşmelerininin açıklamalarını paylaşırken, intibak için bir açıklamada bulundu. Bu yıl intibakla ilgili çalışmalar olacağını belirten Şimşek, “Emekliler için intibak konusunu da bu dönemde ele alıyoruz” dedi.

Bir müjde de Bakan Şimşek’ten geldi. Şimşek, 2012 yılı bütçesini açıklarken kamuya 90 bin yeni personel alınacağını açıkladı.

ÇELİK’İN AÇIKLAMASI
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emekli aylıklarıyla ilgili intibak çalışmasına ilişkin olarak, ”Sosyal taraflarla yani emekli derneklerimizle bir araya geleceğiz, kendileriyle bu tabloyu paylaşacağız ve gerekli düzenlemeleri TBMM’ye taşımış olacağız” dedi.

Emekli aylıklarıyla ilgili intibak çalışmasına ilişkin soru üzerine Çelik, intibak konusunun seçim döneminde özellikle emekliler arasında yoğun olarak tartışıldığını söyledi. Hükümetin konuya ilişkin çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Çelik, 1981 yılı öncesiyle 2000 yıllarına kadar emekli olanlar arasında, aynı süreli ve aynı şartlarda çalışmalarına rağmen, emekli aylıklarında ve aylık bağlamalardaki sistemlerden kaynaklanan farklılıklar bulunduğunu söyledi.

  İstanbul'a yapılacak üçüncü köprüye ilişkin ayrıntılar

Bakan Çelik, bakanlıklar arasında yapılan çalışmaların bir noktaya getirildiğini belirterek, ”Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak sosyal taraflarla yani emekli derneklerimizle bir araya geleceğiz, kendileriyle bu tabloyu paylaşacağız ve gerekli düzenlemeleri TBMM’ye taşımış olacağız” dedi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir