Anasayfa / Haberler / En Az Yakıtla En Fazla Kilometre Yapan Kamyon Şoförü Yarışması

En Az Yakıtla En Fazla Kilometre Yapan Kamyon Şoförü YarışmasıEn Az Yakıtla En Fazla Kilometre Yapan Kamyon Şoförü Yarışması

Bugüne kadar araç yarışlarında hep en hızlı olan kazandı. Ancak bu defa Bolu’da Volvo firması, en az yakıtla en fazla kilometre yapan kamyon şoförünü seçmek için bir yarışma düzenliyor. Volvo Pazarlama Müdürü Özlem Elif Çopuroğlu, dünya çapındaki yarışmada amacın en tasarruflu yakıt kullanan şoförü seçmek olduğunu söyledi. En az yakıt tüketen kamyon şoförü rallisi Türkiye’de 3 etapta yapılacak.
Seçmelerin ilki dün Bolu’da yapıldı ve yarışa 13 TIR sürücüsü katıldı. Çopuroğlu’nun açıklamasına göre bu yılki yarışa 11 Avrupa, 6 Asya ülkesi olmak üzere dünyada 17 ülke katıldı. Türkiye bu sene ilk kez yarışa dahil oldu. 2 gün sürecek yarışlarda sürücülerin yakıt verimliliği test ediliyor. Kamyonların yakıt tüketimi gerçek yol şartlarında sürekli takip ediliyor. Yarışmanın ikinci ayağı Mersin’de ve final bölümü de 1 Ekim tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. İstanbul’da birinci olan şoför, İsveç’in Göteborg şehrinde yapılacak 17 ülkenin katılacağı yarışta Türkiye’yi temsil edecek.

Zaman

  21 Mart Nevruz Bayramında silahların bırakılması beklentisiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir yorum

  1. iyiymiş ya 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir