Anasayfa / Kariyer ve İş / En Çok Çalışılmak İstenen 75 Şirket

En Çok Çalışılmak İstenen 75 Şirket

Çalışılacak En Mükemmel Şirketler, En Çok Çalışılmak İstenen 75 Şirket

Dünyanın en önemli araştırmalarından biri olan “Great Place to Work Çalışılacak En Mükemmel Şirketler”, Capital Dergisi işbirliği ile Türkiye’de bu yıl ilk kez düzenlenecek. Great Place to Work Almanya, Avusturya ve Türkiye’nin yönetici ortağı Frank Hauser, Türkiye pazarına girmekten dolayı çok memnun olduklarım söylüyor.

Great Place to Work Çalışılacak En İyi Şirketler” 1991 yılında Robert Levering ve Amy Lyman tarafından Amerika’da bir enstitü olarak kuruldu. 1997 yılında ise kuruluş ilk kez Brezilya’da çalışılacak en iyi şirketlere yönelik bir araştırma gerçekleştirdi. Brezilya’nın ardından bir sonraki yıl aynı araştırma Amerika’da yapıldı. Sonraki yıllarda da tüm dünyada en iyi işverenlerin ortaya konulması iş dünyası açısından çarpıcı bir veri olarak kullanılmaya başlandı. Bugün GPTW yaklaşık 50 ülkede faaliyet gösteriyor. En iyi işveren ve iş yerlerini belirleme konusunda dünya çapındaki en büyük girişim olma özelliğini koruyor.

Dünyada edindiği bu gelişim sonrasında şirket, bu yıl dünyanın en hızlı büyüyen iki ekonomisi Çin ve Türkiye’de de faaliyete başlama kararı aldı. Bu karar doğrultusunda da 2012 yılı itibariyle “Çalışılacak En İyi Şirketler” araştırması Türkiye’de ilk kez Capital’le birlikte gerçekleştirilecek.CAPİTAL İLE İŞBİRLİĞİ

Great Place to Work Almanya, Avusturya ve Türkiye Ofisi Yönetici Ortağı Frank Hauser Türkiye pazarına girmekten dolayı çok memnun olduklarını belirtiyor ve Türkiye hedeflerini şöyle özetliyor:

“Burada en iyi işveren olmak isteyen tüm şirketlere ulaşarak, onları bu organizasyona davet edeceğiz. Somut olarak ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ araştırmasına katılmak üzere bu yıl 75 şirkete ulaşmak isti-yoaız. Bu şirketler ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ olarak ödüllendirilirken en iyi ilk 25 şirkete dahil olma şansına sahip olacaklar.”

GPTW’nin Türkiye’de neden Capital’le işbirliği gerçekleştirmek istediğine gelince…

GPTW fikrinin ulaştırılması ve uygulanması için azimli, yetkin ve güçlü ortaklara ihtiyaç duyduklarını anlatan Haueser, bu noktada da Capital’le bu tanımlara uygun bir ortak olarak işbirliği yapma kararı aldıklarını belirtiyor. “Bu işbirliğinden çok memnunuz. Türkiye’de çalışmanın somut anlayış ve konunun uygulanması hususundaki fikir alışverişinde bizlere yardımcı oluyor. İş dünyasının etkili isimlerini araştırmaya katılmaları için davet etmek konusunda Capital, bilgi birikimiyle ve gayretleriyle bizlere yardımcı olacak.

Türkiye’nin en iyi işverenlerini takdim etmek söz konusu olduğunda Capital bizim için mükemmel bir ortak” diyor.

ŞİRKETLERE KATKISI BÜYÜK

“Biz şirketlere danışmanlık, analiz ve eğitim hizmetleri vererek onların çok iyi işverenler olmalarına yardımcı oluyoruz. Bizlerin hedefi ve tüm motivasyonu bu yönde. Bu şekilde şirketlerin gelişmesini sağlamak için katkıda bulunmak istiyoruz” diyen Great Place to Work Almanya. Avusturya ve Türkiye’nin yönetici ortağı Frank Hauser, araştırmanın dünya genelinde şirketlere katkısının da büyük olduğuna değiniyor. “Bu araştırma iş yerlerini seven ve iş yerlerinin başarsını destekleyen şirketleri ortaya koyuyor. Araştırma şirketlerin en iyi işveren olmasını sağlayan özelliklere de vurgu yaptığı için şirketlere hem nasıl başarılı olacaklarını gösteriyor
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir