Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / En Çok İzlenen Global Viral Reklam Kampanyaları

En Çok İzlenen Global Viral Reklam KampanyalarıEn Çok İzlenen Global Viral Reklam Kampanyaları

Geçtiğimiz hafta, dünya genelinde en çok izlenen viral kampanyalara özelliklere komik videolar damgasını vurdu. Justin Timberlake’in rol aldığı 6 dakikadan uzun Capital One viral kampanyası en yakın rakibinden 1 milyon daha fazla izlenerek bir rekora imza attı.

1.  Sporu seviyorum

Geçtiğimiz haftanın en çok tıklanan videosu Justin Timberlake’in rol aldığı “I love Sports” (sporu seviyorum) videosu oldu. Capital One Cup için kamera karşısına geçen Justin Timberlake pek çok farklı sporu yapmayı deniyor ve başına gelmeyen kalmıyor. Oldukça komik olan videoda, Timberlake’in spora olan hevesi de görülmeye değer.

2. CEO Kenny Powers

Geçtiğimiz haftanın en çok izlenen 2. viral kampanyası CEO Kenny Powers. Ayakkabı üreticisi KSwiss, “Eastbound & Down”da rol alan Kenny Powers karakterini insanları Foot Lockersa yönlendirmek için kullanıyor. Bu viral kampanya modası geçmiş pazarlama taktikleriyle dalga geçerek insanların ilgisini çekiyor.

3. Şeytan çıkarma ayini

Haftalarca en çok izlenen viral kampanya olan Dirt Devil, en çok izlenen videolar listesinde hala 3. sırada. Korku filmi klişesi olan şeytan çıkarma ayinini bir elektrik süpürgesi reklamında kullanan reklam insanları güldürmeyi de başarıyor.

4. Siyahım

Bu sene oldukça ilgi gören Old Spice videolarından I’m Black (siyahım) bu hafta en çok izlenen viral kampanyalar arasına girdi.
5. Moda fotoğrafı

Bir moda fotoğraf çekiminin kamera arkasını gösteren videoda Lewis Hamilton & Jenson Button rol alıyor. Oldukça eğlenceli geçen çekimlerin videosu geçtiğimiz hafta 905 bin kere izlenmiş.

6. Bir etki bırak

Hiç çizgi film karakteri olarak canlanan bir dövme gördünüz mü? Publicis, Ballantine’s’ın “Bir etki bırak” sloganını anlatmak için anime bir dövme yaratmış. 

  2010 Yılının En Çok Ödül Alan Ajans ve Reklamverenleri

7. Genç yaşa

BETC Euro RSCG’nin Evian için hazırladığı reklam filminde bebekler maket ve video teknolojileri kullanılarak kay kay yaparken ve dans ederken gösteriliyor.

8. Google + projesi

Yeni tanıtılan Google +, viral videosuyla da dikkat çekiyor. Google +’ın tanıtıldığı video sosyal ağın özellikle farklı insanları farklı gruplara ayırma özelliğine vurgu yapıyor.

9. Eğer iPhone’un yoksa

Geçtiğimiz hafta “Eğer iPhone’un yoksa” temasıyla hazırlanmış son reklam filmi de en çok izlenen viral kampanyalar listesine girdi. Bu reklamda iPhone’un yüz yüze konuşma özelliğine dikkat çekiliyor.

10.  Parmaklarını serbest bırak

“Parmaklarını serbest bırak” sloganını kullanan reklam serbest bırakınca neler yapılabildiğini ilginç bir gösteriyle viral kampanyada gösteriyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir