Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / En çok veriyi Android cepler tüketiyor!

En çok veriyi Android cepler tüketiyor!Bu mobil işletim sistemi, ceplerde veri tüketiminde bana mısın demiyor!

Cep telefonlarında veri kullanımı giderek artıyor. Nielsen tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre ise Android cep sahipleri, diğer ceplere göre her ay daha fazla veri tüketiyor.

Nielsen’ın raporuna göre 2011’in ilk çeyreğinde Android telefonlar her ay ortalama 582 MB veri kullanmış. Apple iPhone’un aylık tüketimi 492 MB, webOS ise ayda 448 MB tüketiyor.

Windows’lu cep telefonları ayda sadece 174 MB veri kullanırken BlackBerry’lerin tüketimi ayda sadece 127 MB.
Araştırma, Android telefonlarda veri tüketiminin neden yüksek olduğundan bahsetmese de GigaOM’a göre bu iPhone’un büyük yazılım güncellemelerinin kablolu bağlantıyla yapılırken Google güncellemelerinin kablosuz olarak yapılması. Bunun yanında iPhone’da 20 MB’dan büyük uygulamaları indirmek için 3G yerine Wi-Fi bağlantısını kullanmanız gerekiyor.

Cep işletim sistemi kullanım oranları

mobile,smart phone,android,apple,google,blackberry,windows phone

Nielsen‘in raporuna göre akıllı cep sahiplerinin yüzde 36’sı Android’li bir cebe sahipken, yüzde 26’sı iPhone, yüzde 23’ü ise RIM tabanlı telefon kullanıyor.

Windows Mobile yüzde 9 kullanım oranına sahipken, Windows Phone 7 ve Palm OS ise araştırmaya göre sadece yüzde 1 kullanım oranına sahip.

  Kızılötesi Işık AlgısıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir