Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / En Çok Yayınlanan Reklamlar

En Çok Yayınlanan Reklamlar

Temmuz ayında televizyonda en çok GSM operatörlerinin reklamlarının yayınlandığı ortaya çıktı.

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, ekrandaki reklamları mercek altına aldığı araştırmaya göre, GSM şirketlerinin ekrandaki reklamlarının toplamda 435 saati aştığı belirlenirken, en çok reklamı 18 bin 232 reklam spotuyla ‘Turkcell’in verdiği görüldü. “Vodafone” ve “Türk Telekom” sektörün ilk üç sırasını oluşturan diğer firmalar oldular.Aynı araştırmaya göre geçtiğimiz ay televizyonda yayınlanan reklamlar içinde sektör bazında ikinci sırada, 49 bin 260 spot ile gıda sektörü yer aldı. “Algida” 15 bin 321 reklam spotuyla birinci sırada bulunurken, “Pınar” ve “Rocco Şeker” yayınlanan reklam sıralamasında ikinci ve üçüncülüğü aldı.

Nar Ajans’ın televizyonu kapsayan reklam araştırmasında kozmetik ve kişisel bakım sektörü, toplam 41 bin 406 spotla üçüncü sırayı alırken, “Colgate” 4 bin 987 reklam ile geçtiğimiz ayı birinci sırada tamamladı. “Veet” ve “Head & Shoulders” kendi sektörü içinde en çok reklamı yayınlanan diğer markalar oldu. Temmuz ayında televizyonda en çok reklamı yayınlanan bir diğer sektör ise toplam 35 bin 974 spot sayısıyla ısıtma – soğutma ekipmanları olurken, bu alanda “UFO”, “Alf” ve “Vestel” çıkan spot sayısına göre ilk üç sırayı oluşturdu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Bir reklam içeriği istiyorum acil lütfen..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir