Anasayfa / Emlak Haberleri / En İyi Emlak Projelerinin Başarı Öyküleri

En İyi Emlak Projelerinin Başarı ÖyküleriEn iyi emlak projelerinin sırları

emlak basariGaranti Mortgage, Emlak Oskarları olarak bilinen Ekonomist ve Capital Dergileri’nin düzenlediği Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Araştırması’nda birinci olanların başarı öykülerini dinledi. Kimi başarıyı çoksesli mimari hizmette yakalarken, kimi de deprem çözümlerindeki beceri ile başarıya ulaşıyor.

Garanti Mortgage Eki ile emlak ve gayrimenkul alanında farkını ortaya koyan Ekonomist Dergisi, kardeş yayın Capital ile birlikte sektöre yön veren yarışmalar ile de öne çıkıyor.

Ekonomist ve Capital’ın Silverline Ankastre ana sponsorluğunda gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Araştırması 2012’nin sonuçları kamuoyunda geniş yankı buldu. Maison Francaise ve hurriyetemlak.com’un işbirliği ile bu yıl İkincisi gerçekleştirilen araştırmada 12 farklı kategorideki yatırımlar ödüllendirildi. Garanti Mortgage farkı ile alanlarında birinci olanların başarılarındaki ayrıntıları ortaya koyduk.

ÇOKSESLİ MİMARİDEN BESLENDİ

Yönetim Kurulu Başkanlığı’m Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere’nin yürüttüğü SALT, kâr amacı gütmeyen bir kültür kurumu olarak, Garanti Bankası tarafından 2011 ’de kuruldu. Farklı misyonlarla Garanti Bankası’nın değişik mekânlarında faaliyet gösteren Garanti Galeri, Osmanlı Bankası Arşiv ve Araştırma Merkezi ile Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi’nin bilgi ve belleklerini zamanımıza uyarlamayı hedefleyen SALT, güncel sanat; mimarlık ve tasarım; tarihi, ekonomik ve sosyal çalışmalar alanlarında faaliyet gösteriyor. SALT, Emlak Oscar’ında Mimari Dönüşüm dalında haklı bir birincilik elde etti.
Sergi, söyleşi, konferans, atölye çalışmaları, eğitim programları, video/film gösterimleri ve yayınlar yapan kurumun programları, aralarında 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesi olan SALT Beyoğlu ve SALT Galata ile saltonline.org üzerinden yürütülüyor.

GARANTİ’NİN SALTI

Tarihi eser niteliği taşıyan ve sit alanında yer alan her iki yapı, Ağa Han ödüllü Mimar Han Tümertekin’in yönetiminde, Mimarlar Tasarım tarafından yeniden işlevlendirildi. Kurumun çokseslilik anlayışını yansıtan bir yaklaşımla, iç mekânların tasarımı için farklı mimarlık ofisleri davet edildi. SALT Galata, Fransız asıllı Levanten mimar Alexandre Vallaury tarafından Bank-ı Osmanî-i Şahane için tasarlanan SALT Galata, 1892 yılında hizmete açılmıştı. Yeniden işlevlendirme çalışmaları kapsamında kapsamında, binanın özgün karakterini ortaya koyacak biçimde eklerinden arındırıldı ve mekânsal kurgusu çok katmanlı programın gereksinimlerine göre düzenlendi. SALT Galata’cla bulunan Oditoryum ZOOM TPU, SALT Araştırma Şanal Mimarlık, toplantı mekânları Tanju Özelgin ve Arif Özden, ofisler SUPERPOOL, Dükkân Ömer Ünal ve kullanıcı hizmetleri Autoban tarafından tasarlandı. Her iki binanın yönlendirme programı ve tasarımını Koray Özgen üstlendi.

  Meram Güvenpark Konutları'nda 5 Bin 500 TL Peşinatla Daireler

İstiklal Caddesi üzerinde yer alan ve 1850-1860 yılları arasında inşa edilmiş olan SALT Beyoğlu, yoğun insan trafiğini karşılayacak şekilde tasarlandı. SALT Beyoğlu’nda yer alan Açık Sinema Hakan Demirel (Suyabatmaz Mimarlık), Dükkân Ömer Ünal tarafından tasarlandı. SALT’ın Bahçe’sinin hakkını verebilmek için ınimar/sanatçı Fritz Haeg, uzun soluklu bir eğitim ve kültür programının başlangıcını yapacak yenilebilir bitkiler projesini gerçekleştirmekle görevlendirildi.

KENDİNİ ÖNCE MOSKOVA’DA KANITLADI

Akıllı Bina Kategorisi’nde birinci olan Anthill Residence-Bomonti, Moskova’da 300 metre ile Avrupa’nın en yüksek kulelerini inşa eden Ant Yapı’nın imzasını taşıyor. İstanbul’un en modern yüksek akıllı bina konsepd iddiası ile yola çıkan Ait Yapı, kentin en yüksek ikiz kulelerini 2 yıl gibi rekor bir sürede tamamlayarak 2010 yılı Eylül’ünde sakinlerine teslim etmeyi başarmış.

Bomonti bölgesinin ilk projesi olmasına ve kriz ortamının devam etmesine rağmen hem satış fiyatları hem de kira fiyatları devamlı yükselme göstermiş. Bu durum da bölgede peşinden çok sayıda farklı projenin geliştirilmesine yol açmış.

Akıllı bina konseptinde marka olunmasının bir önemli virajı da hizmet alınan şirket sayesinde oldu denilebilir. Anthill Residence hizmet, işletme ve kiralama konusunda dünyanın en iyi firmalarından Singapurlu Fraser ile çalışıyor.

Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir