Anasayfa / Kariyer ve İş / En Kârlı Oteli O Yönetiyor

En Kârlı Oteli O YönetiyorUygar Koçaş

Uygar Koçaş, 7 yıl önce The Marmara Grubu’na katıldı, ilk olarak The Marmara Taksim‘de çalıştı ardından The Marmara Antalya’nın genel müdürlüğünü yaptı. The Marmara Şişli‘nin hayata geçmesinde önemli bir rol oynadı, Grup bünyesinde yaptığı başarılı işlerin ardından The Marmara Pera’nın genel müdürlüğüne atandı. Kısa bir süre önce de bu sorumluluğuna ek olarak The Marmara Bodrum’un genel müdürlüğü de Koçaş’a teklif edildi.
Bugün her iki otelin de sorumluluğunu üstlenen Koçaş, her ne kadar yoğun bir iş temposu içinde olsa da durumundan memnun. İşini çok severek yapan küçük bir azınlık içinde olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyor. The Marmara Pera’da şu ana kadar yaptıklarını da gururla anlatıyor. 205 odalı The Marmara Pera onun yönetiminde bölgenin en cazip noktalarından biri haline geldi. Özellikle bünyesinde bulunan Mikla ile de iş yemeklerinin uğrak noktası oldu. Pera bölgesindeki ilk zincir otel olduklarının altını çizen Koçaş, “The Marmara Grubu‘nun da en kârlı oteliyiz” diyor, Otelin misafir portföyüne gelince… Koçaş bu konuda şu bilgiyi veriyor: “Bizim müşterilerimizin yüzde 85’i ağırlıklı Avrupa’dan gelen yabancılar yüzde 151 de Türk. Çok fazla tur operatörü ile çalışmıyoruz, Misafirlerimizin yüzde 60’ı iş, yüzde 40’ı tatil için geliyor, bizi kendileri seçiyorlar. Doluluk oranımız da yıl bazında yüzde 85. Ancak geçtiğimiz eylül ayında doluluğumuz yüzde 95 oldu.” Koçaş fiyatlandırmada ise havayollarını takip ettiklerini anlatıyor. Havayolları gibi doluluk oranına bağlı olarak fiyatlarının günlük olarak değiştiğini açıklıyor, “Dinamik fiyatlandırma yapıyoruz. Talep arttığı zaman fiyat da artıyor” diyor.

“SIRADA RESTORAN AÇMAK VAR”
Koçaş, The Marmara Pera‘yı ‘life style bir otel’ olarak tanımlıyor, “Burası insanlara hayattan zevk aldıran bir otel” diyerek bu durumun altını çiziyor. Önümüzdeki günlerde de otelin bu özelliklerine vurgu yapacak girişimlerde bulunmayı planlıyor. Bu girişimlerden birini de şöyle paylaşıyor, “Sadece otele değil bölgeye mal olmuş bir restoran planlıyoruz. Dışarıya kapı açacağız. Daha fazla cazibe noktası olmayı istiyoruz.”

  Özgeçmişinizin Reddedilme NedenleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir