Anasayfa / Şirket Haberleri / Enerji Haftası Sponsoru, Filli Boya

Enerji Haftası Sponsoru, Filli Boya

Filli Boya Yalıtım grubu, Capatect Isı Yalıtım Sistemleri ile Türkiye’de sürdürülebilir enerjiyi teşvik etmek; yalıtımın sürdürülebilir bir dünya için önemli bir konu olduğunu hatırlatmak ve vurgulamak amacıyla; 11 – 17 Nisan tarihleri arasında santralistanbul Enerji Müzesi ve açık alanlarında gerçekleştirilen “santralistanbul Enerji Haftası”na sponsor oldu.

Türkiye’nin Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası”na dâhil olduğu “Santralistanbul Enerji Haftası” her yaştan katılımcıyı 10.00 – 17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ağırlıyor.“Enerji Verimliliği” ve “Yalıtım”ın birbiri ile bütünleştiği günümüzde, toplam tüketilen enerjinin 1/3’ünden fazlası binalarda ısınma veya soğutma amacı ile kullanılıyor. Standartlara uygun yalıtım yenilemeleriyle, %50’ye varan tasarruflar kolayca sağlanabildiği gibi,kalınlıkları arttırarak daha büyük tasarruflara hatta uzman uygulamalarla tamamen enerji gerektirmeyen, kendi enerjisini kendi üreten pasif evlerin tasarımını yapmakta mümkün olabiliyor.

Sera gazı emisyonu azaltmak bakımından da yapılan önemli uluslararası kuruluşların çalışmaları incelendiğinde en ucuz, en yaygın ve etkili aynı zamanda en kolay tasarruf sağlayabilen yöntemin binalarda “Isı Yalıtımı” olduğu biliniyor.

Filli Boya Yalıtım “Santralistanbul Enerji Haftası” etkinlikleri kapsamında; örnek bir yalıtımlı ev modelini katılımcıların ziyaretine açıyor. Ayrıca çocuklara ayrılan özel bölümde, çocuklara hayal güçleriyle şekillendirip, istedikleri formda maketler yapabilmeleri amacıyla küçük ebatlarda kesilmiş Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları veriliyor. Katılımcılara Sürdürülebilir bir hayat için, doğru yapılmış ısı yalıtımını ne denli önemli olduğu, en ucuz enerjinin enerji verimliliği
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir