Kariyer ve İş

Engellilere İş Garantili Kurs

Gaziemir Belediyesi’nin tahsis ettiği binada hizmet veren Dünya Engelliler Derneği İzmir Şubesi, engelli vatandaşlara iş garantili kurslar düzenlemek için harekete geçti. Dernek Başkanı Ali Karaibrahimoğlu, Gaziemir Belediyesi, İzmir Rotary Kulübü, Kuşadası.

Gaziemir Belediyesi’nin tahsis ettiği binada hizmet veren Dünya Engelliler Derneği İzmir Şubesi, engelli vatandaşlara iş garantili kurslar düzenlemek için harekete geçti. Dernek Başkanı Ali Karaibrahimoğlu, Gaziemir Belediyesi, İzmir Rotary Kulübü, Kuşadası Pine Bay Otel ve Aşçılar Konfederasyonu ile ortak bir proje başlattıklarını belirtti.

Proje ile Gaziemir’deki dernek binasında oluşturulacak kariyer merkezinde engelli vatandaşlara 272 saatlik aşçılık kursu verilecek. Kursu başarıyla tamamlayanlara sertifika ve Kuşadası Pine Bay Otel’de çalışma imkanı sunulacak. Dernek Başkanı Karaibrahimoğlu, “Aşçılık kursu projesi ile derneğimizde teorik, Pine Bay Otel’de özel inşa edilen mutfakta pratik eğitim alan kursiyerler aşçılığı A’dan Z’ye öğrenecek. Kursu bitiren arkadaşlarımız içinde başarılı olanlar otelde işe alınacak” dedi.
Hazırlıklara başladıklarını anlatan Karaibrahimoğlu, “İlk etapta 30 kursiyerle başlayacağız ama aşçılık kursu aralıklarla devam edecek. İş garantili olacağı için özellikle kadın engellilerimizin büyük ilgi göstereceğini düşünüyorum. Bunun yanında engelli engelsiz tüm vatandaşlarımız da kursa başvurabilir” dedi. Projeyi başka sektörlerde de çeşitlendireceklerini anlatan Karaibrahimoğlu, “Elektrik sektörü ile işbirliği yapmayı planlıyoruz. Kullandığımız elektrik düğmelerinin bazı parçaları elle monte ediliyor. Bunu engelli vatandaşlarımız çok kolay yapabilir. Bu projemiz duyurulduğundan çok sayıda sektörden de teklifler alacağımızı düşünüyorum. Çünkü engelli vatandaşımıza bir iş verdiğinizde işini aksatmaz, dört elle sarılır firmaların işverenlerin bunu dikkate alacağını biliyorum ve engellilere güvenilmesini istiyorum. Proje ile engelli vatandaşlarımız kazandıkları sertifikaları işe, aşa çevirebilecek” diye konuştu.

Öte yandan proje ortaklarından Kuşadası Pine Bay Oteli Genel Müdür Yardımcısı Serkan Tütüncü, İnsan Kaynakları Müdürü Elif Hanım Güven, Otel Aşçısı Hayati Gökçeel, Dünya Engelliler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Ali Karaibrahimoğlu ile birlikte Gaziemir Belediyesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Projeyle ilgili gelişmelerin konuşulduğu ziyarette Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Kapucu, belediyenin tüm imkanlarını projenin hayata geçmesi için seferber edeceklerini söyledi.

Etiketler

Bir Yorum

  1. özürlüyüm trabzonluyum iş arıyorum calışmak istiyorum özürüm yüzde kırk sakatlıgım aşırı degil yardımcı olur sanız cok sevinirim yaş 30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu