Anasayfa / Kariyer ve İş / Erciyes Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı

Erciyes Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı

Erciyes Üniversitesi Sözleşmeli Amele Alımı
O Kadar Üniversite bitir, fakülte bitir, master yap, castır yap, ağzınla kuş tut, yan yat, çamura bat, 1250 lira maaşla üniversite de sözleşmeli çalışabilmek için bilmem ne kadar saat ingilizce sertifikası, bilmem ne kadar ingilizce öğretmenli yapmak gibi salak salak şartlar konmuş adı üstünde sözleşmeli amele 1250 tl maaş için istediği şartlar aşağıdaki şartları okuyun da sizlerde birer yorum yapın.

Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ), çeşitli birimlerde görevlendirmek üzere 20 sözleşmeli personel alacak. Üniversite alacağı 2 büro personeli, 15 hemşire, 1’er biyolog, sağlık personeli ve destek personelinin üniversite mezunu olmasının yanı sıra birçok alanda kendisini yetiştirmiş olmasını ve bunu belgelendirmesini de istiyor. Aranan nitelikler, ekmeğin nasıl aslanın ağzında olduğunu gözler önüne seriyor.

ERÜ yeterli kadro tahsis edilmediği için kalifiye personel ihtiyacını, sözleşmeli personelle karşılıyor. Çeşitli unvanlar altında 20 sözleşmeli personel alacağını duyuran üniversite, iş için başvuracak adaylarda aradığı niteliklerin kapsamını da oldukça geniş tutuyor.

Alınacak 2 sözleşmeli büro personeli için aranan şartlar:

Eğitim Fakültesi mezunu olmak,
Mezuniyetten sonra kurumlarda İngilizce öğretmeni olarak en az 1 yıl çalışmış ve 1 yıl sigorta pirimi yatırılmış olmak,
KPDS (İngilizce) C düzeyinde puanı almak,
40 kredilik (560 saat) İngilizce sertifikası aldığını belgelemek ve 2010 KPSS’den en az 60 puan almış olmak,
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olmak,
Kurumlarda vücut geliştirme, fitness, can kurtaran olarak en az 1 yıl çalıştığını belgelemek ve 1 yıl sigorta primi yatırılmış olmak,
Türkiye Su Altı Sporları Federasyonunca düzenlenen can kurtaran belgesine sahip olmak,
Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu yardımcı antrenör belgesine sahip olmak,
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı Spor Eğitimi Daire Başkanlığı onaylı yüzme alanında yardımcı antrenör belgesine sahip olmak,
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü spor masörü belgesine sahip olmak,
Türkiye Tenis Federasyonu birinci kademe yardımcı antrenör belgesine sahip ve 2010 KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak…Diğer adaylarda ise şu nitelikler aranıyor:

BİYOLOG: Fen Edebiyat Fakültelerinin Biyoloji bölümünden mezun olmak, mezuniyetten sonra yataklı tedavi kurumlarının tüp bebek merkezlerinde en az 1 yıl çalışmış ve bu sürede sigorta primi yatırılmış olmak, slow dondurma kursuna katıldığına dair belgesi bulunmak, Histoloji–Embriyoloji Anabilim Dalında üreme sistemleri ile ilgili yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak (6 Mart 2010 tarih ve 27513 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Üremeye Yardımcı Tedavi Uygulamaları ve Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince laboratuar sorumlusu olmak için aranan şartlara uygun), tüp bebek ünitesinde en az 250 hastada intrastoplazmik sperm enjeksiyonu, 250 hastada yumurta toplama işlemi ve 200 hastada embriyo transferi, embriyo dondurma ve çözme işlemlerini yapmış olmak ve bunu belgelemek, 2010 KPSS sınavından en az 50 puan almış olmak.

SAĞLIK PERSONELİ: Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunu olmak, yataklı tedavi kurumlarında kemik iliği ve transplantasyon ünitesinde flebotomist olarak 3 ay çalıştığına dair belgesi bulunmak ve 3 ay sigorta pirimi yatırılmış olmak, immün kompromise hastalarında katater bakım kursuna katıldığına dair belgesi bulunmak, immün kompromise hastalarda kan alma teknikleri kursuna katıldığına dair belgesi bulunmak, 2010 KPSS sınavından en az 55 puan almış olmak.”

DESTEK PERSONELİ: En az Meslek Yüksek Okulu mezunu olmak, mezuniyetinden sonra kurumların en az 3 yıl sureyle kreş ve anaokulunda öğretmen olarak çalıştığını belgelemek ve 3 yıl sigorta pirimi yatırılmış olmak, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kuruluşlarca onaylı çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili çeşitli konularda (3000 saat) kurs aldığını belgelemek, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 60 saat süreli okul öncesi kadrosuz usta öğreticilik kursuna katılmak ve başarılı olduğunu belgelemek, 2010 KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Sağlık Yüksek Okullarının hemşirelik veya sağlık memurluğu bölümünden mezun olan ve 2010 KPSS sınavından en az 50 puan alan adaylar da hemşire kadrosu için başvurabilecek.

Büro personeline bin 251 lira, hemşire, biyolog ve sağlık personeline bin 574 lira, destek personeline ise bin 165 lira ücret ödenecek. Başvurulara 22 Ağustos’a kadar Personel Daire Başkanlığına yapılabilecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir