Anasayfa / Şirket Haberleri / Erkeklerin Temel İhtiyaçları İçin İnternet Sitesi

Erkeklerin Temel İhtiyaçları İçin İnternet SitesiErkeklerin imdadına erkekpaketi.com yetişiyor

erkekpaketi.com, erkekler için iç çamaşırı, çorap, tıraş ürünleri ve prezervatif gibi temel ihtiyaçları giderebilmek için 2.5 ay önce hizmet vermeye başladı. Site, bu yılın sonunda 800 bin TL ciroya ulaşmayı hedefliyor.

erkek paketiGeçtiğimiz aylarda oldukça ilgi çekici bir e-ticaret girişimi hayat buldu. Çoğu erkeğin alışveriş yapma konusunda sıkıntı yaşadığı iç çamaşırı, çorap, tıraş ürünleri ve prezervatif gibi temel ihtiyaçlarını esnek abonelik modeliyle diledikleri süreçte kapılarına götürmek için kurulan erkekpaketi.com, 2.5 ay önce online oldu. Fikrin, çoğu erkeğin temel ihtiyaçları için alışveriş yapmaktan hoşlanmaması üzerine ortaya çıktığını söyleyen erkekpaketi.com Kurucusu Ersin Mete Ertürk, tam anlamıyla, erkekler için ortada olan bir sıkıntıyı çözmek için kurulduklarını belirtiyor.

Müşterinin üç adımda hızlı ve basitçe satın alma yapabileceği pratik bir yapısının olduğu er-kekpaketi.com, kısa bir süre önce kurulmasına rağmen ziyaretçi sayısını kısa zamanda artırmayı başaran bir girişim. Şimdiden kendilerine Rusya ve Azerbaycan gibi ülkelerden ortaklık teklifi ve know-how satın alma taleplerinin geldiğini söyleyen Ertürk, yurt dışında da fırsatları kollaya-bileceklerini belirtiyor.

Paketler kişiye özel

erkekpaketi.com, müşterinin üç adımda hızlı ve basitçe satın alma yapabileceği bir yapıda oluşturulmuş bir site. Hızlıca alım yapmak isteyen, gezinmek için fazla vakti olmayan müşteriler için altı farklı ekonomik hazır paket oluşturulduğunu belirten Ersin Mete Ertürk, bunların arasında üç farklı seçeneklerin olduğunu söylüyor.

“Bizim buradaki fiyat kıstasımız, her kesimden müşterinin alışveriş yapabileceği şekilde bir yapı oluşturmaktı. Yani bir müşteri bizden 10 TL’ye de boxer alabilir, 30 TL’ye de. Hazır paketler dışında, dilediği markadan istediği adette ürünleri paketine atarak kendine özel paket oluşturabileceği ‘Kendi Paketini Oluştur’ bölümü de yer alıyor” diyen Ertürk, müşteri paketini belirledikten sonra ona paketini hangi sıklıkta almak istediğini sorduklarını kaydediyor. Ayda bir, iki ayda bir veya üç ayda bir periyotlarından biri seçilip abone olunan sitede, abonelikten önce ürünü ve hizmeti denemek isterse belirlediği paketini “Tek Sefer Gelsin” opsiyonunu seçerek de satın alma işlemi tamamlanabiliyor.

Alanındaki ilk e-ticaret girişimi
Türkiye’nin abonelikle iç çamaşırı, çorap, tıraş-bakım ürünleri ve prezervatif satan ilk e-ticaret girişimi olduğunu söyleyen Ertürk, kendilerini ürün satan bir firmadan ziyade, profesyonel bir hizmet firması olarak gördüklerinin altını çiziyor. “Niş bir girişim olduğumuzun bilincindeyiz. Ama önemli olan bunu sürdürülebilir kılarak, müşteriye harika bir deneyim yaşatmak ve tekrar tekrar gelmelerini sağlamak, erkekpake-ti.com için, fikir aşamasından açılış sürecine gelene kadar yaklaşık bir yıl geçti” diyen Ertürk, bu girişimlerinden önce önemli araştırmalar yaptıklarına dikkat çekiyor. Ertürk ayrıca bu süre zarfında böyle bir problemin var olup olmadığı, belirli sayıda erkekle anket yapılması, pazarın büyüklüğü, hangi ürünlerin kullanılacağı, hangi markalarla çalışılacağı, tedarikçi ilişkileri, pazarlama planı gibi birçok kıstası değerlendirerek bu işin olması gerektiğine karar verdiklerini söylüyor.

  KOBI'ler bu yazılımla daha verimli yönetilecek

Hedef ilk yılda 3 bin abone

erkekpaketi.com’un hedefi ilk yılının sonunda 3 bin aboneye ulaşabilmek. Bunun için de projelerinin gücünü kullanarak yazılı ve dijital medya, sosyal medya, kulaktan kulağa pazarlama, gerilla pazarlama gibi araçlarla tüketiciye kendimizi daha çok duyurmak için çalışacaklarını söyleyen Ertürk, erkeklerin kendi aralarındaki özel iletişime de dahil olabilmenin adlarının daha çabuk yayılmasını sağlayacağını savunuyor.

“Özellikle kadınları da pazarlama planımızın içine koyacağız. Ödüllü kadın bloggerlara, hit editörlere, moda ve life style yazanlara ulaşıp adımızı kadınlara daha çok duyuracağız. Bazı tedarikçi firmalarla ve büyük şirketlerle sosyal medyada kampanyalar yapacağız” diyen Ertürk, ayrıca yurt içinden ve yurt dışından gelebilecek yatırım tekliflerini değerlendireceklerini belirtiyor, erkekpaketi.com’un bu yılın sonunda ulaşmayı hedeflediği ciro hedefi ise 800 bin TL.

Yurt dışından teklifler geliyor

ABD merkezli dünyanın en büyük teknoloji ve internet portalı techcrunch.com’a haber olduklarını ve techcrunch.com’un sadece Tvvitter’da 3 milyona yakın takipçisinin olduğunu söyleyen Ertürk, kendilerinin burada haber olması Türk girişimciliğinin geldiği noktanın görülmesi açısından son derece önemli olduğunu belirtiyor. “Bu haber bize ne kadar doğru bir projenin içinde olduğumuzu bir kez daha kanıtladı. Ayrıca bize global de bir prestij kazandırdı.

Dünyanın değişik ülkelerinden, bu iş modelini almak isteyenlerden e-postalar gelmeye başladı” diyen Ertürk, bu haberin kendilerine ileride yabancı fonlardan yatırım gelmesi olasılığını da oldukça artırdığını, hatta şimdiden Rusya ve Azerbaycan gibi ülkelerden ortaklık teklifi ve know-how satın almak isteyenlerden talepler geldiğini söylüyor, erkekpaketi.com her ne kadar şu an sadece Türkiye’ye odaklansa da yurt dışında da fırsatları kolluyor.

ilgi oldukça fazla

Sadece erkeklerin değil kadınların da kendileriyle oldukça ilgili olduğunu söyleyen Ertürk, bu ilgiyi şu nedene bağlıyor: “Erkekler iç çamaşırı ve çorap gibi temel ihtiyaçlarına yeterli ilgiyi göstermiyor. Görünürde bir şey olmadığı için yıllarca yırtık ve perişan iç çamaşırlarını, rengi solmuş çoraplarını giyebiliyorlar, erkekpake-ti.com hizmetini görünce böyle bir sorunları olduğunu görüp denemeye karar verdiler.” Ertürk, sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra en çok talebin doğu illerinden geldiğine dikkat çekiyor.

Ertürk ayrıca, erkekler için temel ihtiyaçlarını entegre bir şekilde ve bir de abonelikle, yani paketini düzenli olarak kapısında bulduğu bir hizmetin ileri de daha da ilgi çekeceğini düşünüyor.

Mustafa Gündoğdu / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir