Anasayfa / Haberler / Eşimin ve çocuklarımın geleceğine hayat verdim

Eşimin ve çocuklarımın geleceğine hayat verdim

Eşimin ve çocuklarımın geleceğine hayat verdim

Mesut İncedal

Mesut İncedal, aile reisi olarak bugünkü gelirini ilerleyen yaşta sağlamayacağını düşündüğü için hayat sigortası yaptırdığını, böylelikle eşinin ve çocuklarının geleceğini güvence altına aldığını söylüyor.

KENDİNİ sigorta bilinci yüksek bir kullanıcı olarak değerlendiren Mesut İncedal, kasko, konut, sağlık gibi elementer branşlarda satın aldığı ürünlerin yanı sıra bireysel emeklilik ve hayat sigortaları gibi ürünlere de önem veriyor.

Çok bilinen sigortaların yanında özel sigortaları daha yalandan tanıma imkanını, yaptırdığı ‘Büyüyen Çocuk Sigortası’ ile bulduğunu söyleyen tncedal, “Ürün, aile reisi olarak, eşimin ve çocuklarımın geleceğini garantiye almamı sağladı” dedi.Bugünkü gelirini ilerleyen yaşta sağlamayacağını düşündüğü için hayat sigortası yaptırdığı belirten İncedal, bireysel emeklilik ve hayat sigortalarının kendine sağladığı avantajı ise şu sözlerle aktardı: “Serbest meslek erbabı olmam dolayısıyla yüksek vergiler öderken bu vergilerimden düşebilmem nedeniyle sigorta poliçesini satın aldığım yılda yaklaşık yüzde 30 gelir kazanmış oluyorum.” Sigorta şirketlerinden beklentisini de açıklayan İncedal, “Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki asgari ücretin yıllık tutarını aşan ödememin indirilememesi konusunda Mali İdare’ye öneriler götürmesini şirketlerinden bekliyorum” dedi.

Satın alma işlerini acenteme bıraktım

İncedal, acentesinin öngörüsüne güvendiğini ve sigorta ürünlerini satın alma işlemini de tamamen acentesine bıraktığını, kasko, konut, sağlık gibi elementer branşlarda satın aldığı sigortalarla bireysel emeklilik ve hayat sigortalan satın alırken acentesi Dünya Sigorta Bro-kerlik’in kendisine önerdiği fırsatları değerlendirdiğini söyledi. Bugüne kadar sigorta ile ilgili önemli bir olay yaşamadığını belirten İncedal, aklına takılan her şeyi acentesine danıştığını ve acentesinin sorunu kısa sürede çözdüğünü kaydetti.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortalarını yaptırmak isteyenlere tavsiyelerde de bulunan tncedal, “Bu sigortayı seçen kişilerin, özelikle acentesi ile gelir gider dengesini kurduktan sonra maksimum kazanç sağlayacağı poliçe yatırım türünü seçmeleri gerekir. Ayrıca güvendikleri acente üzerinden hizmet almalarını da öneririm” şeklinde konuştu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir