Anasayfa / Kariyer ve İş / Eskişehir’in gözde peynircisi

Eskişehir’in gözde peynircisi

Eskişehir’in gözde peynircisi

PAŞALIGİL/ESKİŞEHİR

Yasemin Paşalıgil, aile şirketi Paşalıgil Süt ve Süt Mamulleri’nin yönetimine geçerek yıllardır düzeni oturmuş yerel düzeyde faaliyet gösteren şirkette büyük bir değişime imza attı. Yenilikçi, ürün odaklı büyüme stratejisini adım adım uygulayan şirketin satışları artıyor. 2010 cirosu 700 bin TL, 2011 cirosu 1 milyon 500 bin TL olan şirketin bu yılki ciro hedefi ise 3 milyon TL.Yasemin Paşalıgil şunları söylüyor: “Türk damak zevkine uygun, katkı maddesi içermeyen, uluslararası hijyen standartlarında üretim yapıyoruz. Beyaz peynirde özel lezzetler, aromalar, farklı ürünler geliştirdik. Susamlı, cevizli, maydanozlu ve çörekotlu peynirler bunlardan ilk akla gelenler. Ayrıca kızartılmış peynir ve sıra süzme yoğurt çok ilgi görüyor. Tercih edilme sebeplerimizin başında koruyucu madde ve katkı maddesi kullanmayışımız ve doğal üretim yapmamız geliyor.

Eskişehir piyasasında tanınırlılığımızın artmasıyla satış potansiyelimiz de hızla yükseldi”. Son iki yıl içinde kapasitesini yüzde 30 artıran şirket günde 20 ton süt işliyor. Tüm ürünler Odunpazarı’ndaki Paşalıgil Gül Gıda adıyla açılan mağazada satılıyor. Ayrıca toptan satış kanalıyla başka illere gönderiliyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir