Anasayfa / Haberler / Esmer Buğday Üretimi ve Arı Bulgur

Esmer Buğday Üretimi ve Arı Bulgur

ARI BULGUR üretim merkezi Gaziantep ‘te bulunan Türkiye’nin önde gelen bulgur üreticisidir. 1963 yılında Ali Alkurt ‘un temellerini attığı firma, o günden bugüne tüketicileri için her zaman en kaliteli, en lezzetli ürünleri sunmak için çalışmış ve bunu kendine misyon edinmiştir.
Esmer Buğdayın faydasından yola çıkarak ürün çeşidini arttıran ARI BULGUR;
Esmer Pilavlık Bulgur
Esmer Midyat Bulgur
Esmer Köftelik Bulgur
Esmer Özel Köftelik İnce Bulgur
Esmer Köy Tipi Bulgur
üretimi yapmaktadır. Kaliteden ödün vermeyen ARI BULGUR sürekli olarak müşteri memnuniyeti için çalışmalarına devam etmektedir.
Biz kalitemize güveniyoruz. Size de güven sağlamak için ücretsiz numune gönderiyoruz. Bize hemen iletişim bilgilerinden ulaşın !!!

Neden Esmer Bulgur ?

Neden Esmer Köftelik Esmer Buğday lif, magnezyum, B vitamini ve manganez deposudur. Rutin gibi kötü kolesterol değerlerini düşüren ve kan akışını dengelemeye yardımcı olan flavonoidler içerir. Göğüs kanserine ve kalp hastalıklarına karşı kalkan görevi gören enterolaktonlar gibi lignaniar içerir. E vitamini, tokotrienoller, selenyum, fenoîik asitler ve pitik asitler gibi yararlı antioksıdanlar içerir.Çin ordusu gücü ve dayanıklılığı arttırdığım düşündüğü için askerlere esmer buğday yüklemesi yapar. Hopi yerlileri doğumdan sonra kanamayı durdurması için kadınlarına esmer buğday yedirirlermiş.
Fareler üzerinde yapılan deneylerde esmer buğday unuyla beslenen hayvanlarda diğer besinlerle beslenen hayvanlara göre kolesterol düzeylerinin ve bedenlerindeki yağ oranlarının daha düşük olduğu ve safra taşma rastlanmadığı görülmüştür.

Erken yaşlanma gösteren farelerde esmer buğdayla beslendikleri zaman hücrelerde bağışıklığın arttığı gözlenmiştir. Şeker hastası fareler üzerinde yapılan deneyler esmer buâdavla karıştırılmış mamayla beslenen farelerin glikoz değerlerinin %12 ile %19 oranında azaldığım göstermektedir 2005 yılında yapılan bir araştırmaya göre esmer buğdayla beslenen insanların diser tahıllarla beslenenlere göre daha tok hissettikleri ortaya konmuştur.

ARI BULGUR
Tel./Fax : 0342 250 15 33
Cep : 0532 215 35 86
Email: destek@aribulgur.com
Web: www.aribulgur.com
Düzetepe Mahallesi Özemirbey Caddesi Dutluk Karapınar Mevkii Şahinbey / GAZİANTEP
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir