Anasayfa / Şirket Haberleri / Esra Eczacıbaşı, iş yaşamına hızlı başladı

Esra Eczacıbaşı, iş yaşamına hızlı başladıEczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ile İstanbul Modern Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı’nın kızları Esra Eczacıbaşı, iş yaşamına hızlı başladı. Ailenin üçüncü kuşak temsilcisi Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding’de stratejik planlamada çalışmanm yanı sıra İstanbul Modern’de de Genç Modern projesinin öncülüğünü yapıyor.

esra eczacibasi

Eczacıbaşı Ailesi’nin 3’üncü kuşağını temsil ediyor. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ec-zacıbaşı ile İstanbul Modern Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı’nın kızları Esra Ecza-cıbaşı, Amerika’da 2 yıllık çalışma döneminin ardından aile şirketinde çalışmaya başladı. Hem Eczacıba-şı’nda babasının yanında, hem de İstanbul Modern’de annesiyle beraber çalışmaya başlayan Esra Eczacıbaşı, yeni projeler de geliştiriyor.

Oya Eczacıbaşı’nın oğulları Emre, Harvard’da işletme eğitimi aldı. Küçük kızı Esra ise Robert Kolej’den mezun olup Harvard’da okumaya başlamıştı. Geçen yıl okulunu bitiren, ekonomi ve sanat tarihi üzerine Harvad Üniversitesi’nde eğitim alan Esra Eczacıbaşı, ayağının tozuyla geldiği İstanbul’da İstanbul Modern’de işe başladı.
Holdingde de strateji planlama bölümünde ocak ayından bu yana çalışan Esra Eczacıbaşı, böylece eğitim aldığı iki alanda da şu anda çalışıyor. Daha önce ABD’de bir yıl kadar çalışan Esra Eczacıbaşı, Türkiye’de çalışmaya devam etmek istemiş.

YENİ PROJE BAŞLATTTI

Zaman zaman iş dünyasının bazı zirve toplantılarına babası ile birlikte katılan Esra Eczacıbaşı, bundan öyle babasına gittiği etkinlik ve toplantılarda da eşlik edeceğinin işaretlerini veriyor. Bu nedenle önümüzdeki dönemde kendisiyle daha fazla karışılacağız gibi gözüküyor.

Kısa bir süre önce bir toplantıda karşılaştığımız Esra Eczacıbaşı, yeni projelerini anlatırken oldukça heyecanlı. İstanbul Modern’de Genç Modern projesini başlatan Esra Eczacı-başı, “Bu proje kapsamında sanatçılar, küratörler ile gençleri bir araya getiriyoruz ve onların deneyimlerinden gençlerin faydalanmasını sağlıyoruz” diyor.

  Vodafone, Tek Tuşla Facebook'a Giren Cep Telefonu

Esra Eczacıbaşı ile kardeşi Emre Eczacıbaşı dışında Genç Modern’nin ekibinde, Metin-Zeynep Fadıllıoğ-lu’nun kızı olan ve Enka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ta-ra’nın oğlu Mehmet Agah ile evli olan Selin Tara, Raffi Portakal’ın kızı Maya Portakal ile Halis-Alev Ko-mili’nin kızları Arzu Komili de bulunuyor.

GENÇLERİ SANATÇILARLA BULUŞTURUYOR

Genç Modern, yeni ve yaratıcı işbirliklerinin kurulmasında öncü olmak isteyen, sanatın paylaşımına ve katılımcılığına inanan, genç sanatçıların üretimlerini destekleyerek güncel sanatın görünürlüğünü artırmayı amaçlayan, 21-40 yaş arası gençleri bir araya getiren bir oluşum. Genç Modern, üyelerine özel etkinlikler ayda en az bir kere olacak şekilde planlanıyor. Ayrıca her ayın bir perşembesi, üyelerin küçük gruplar halinde genç sanatçılarla tanışma fırsatı yakalayabilecekleri ‘Perşembe Buluşmaları’ düzenleniyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir